Danas se ostavite kuhače i krenite put 21. Gastro Turopolja kod Muzeja Turopolja, gdje vas očekuje tradicionalni Nedjeljni turopoljski ručak od 12:30 sati, a nešto kasnije možete guštati i u najboljoj turopoljskoj kotlovini.

Sarma, gulaš, brudet, turopoljska svinja s ražnja, paprikaš, kiselo zelje s buncekom, boršč, te druge brojne delicije za vas pripremaju velikogorički ugostitelji (UO Grof, Stari podrum, Memy, Restoran Fork, BBQ Hot yard, Cheese’n’Go), lovačka društva iz Hrvatske i Slovenije, dobrovoljna vatrogasna društva, Plemenita opčina turopoljska, gosti iz Neretve, Bilja i Dugog rata, pčelarske udruge, Udruga vinara i vinogradara Grozd, Ukrajinska zajednica Velike Gorice, te društva žena s ponudom domaćih slastica – kolača, štrukli, štrudli, pita, gibanica.

U pripremi turopoljske kotlovine natječu se 23 ekipe, a najbolje će oko 15 sati proglasiti stručni žiri u sastavu: Tomislav Špiček, Domagoj Jakopović Ribafish, Mile Butorac (Hungry Mile), Zlata Muck Sušec i Marin Kučiš.
Također možete provjeriti i veliki izbor domaćih proizvoda na 4.Gospodarskom sajmu i Velikogoričkim danima meda, te se pridružiti humanitarnim akcijama udruga VG Legacy i Buvljakuše za malog Doriana Pucekovića i socijalnu trgovinu Robin Food. U glazbenom programu nastupaju Tamburački sastav Lajbeki, Bruno Banfić i Ana Rovišan.
Organizatori 21. Gastro Turopolja su Turistička zajednica Velike Gorice, Udruženje obrtnika Velika Gorica i Grad Velika Gorica.

