FOTO Nogometni savez Zagrebačke županije ima vlastiti prostor

Datum:

21.12.2019. Velika Gorica. Redovna sjednica Skupštine Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Foto: Mile Šola/rvg.hr

Redovna sjednica Skupštine Nogometnog saveza Zagrebačke županije održana je u Plavom salonu Gradskog stadiona, u subotu, 21. Prosinca 2019. godine. Sjednicu je otvorio i vodio predsjednik NSZŽ-e Nenad Črnko. Istaknute su glavne značajke koje ovaj Savez svrstavaju u najveće saveze u Republici Hrvatskoj: 135 klubova, 500 selekcija, preko 12.000 registriranih igrača, više od 300 sudaca (36 u tri najviša ranga – 1. HNL, 2. HNL, 3. HNL).

21.12.2019. Velika Gorica. Redovna sjednica Skupštine Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Foto: Mile Šola/rvg.hr

Predsjednik Črnko istaknuo je rezultate Saveza spomenuvši da je samo u posljednjih mjesec dana iz programa pomoći Hrvatskog nogometnog saveza podjeljeno 1500 lopti klubovima koje se natječu u amaterskim ligama Zagrebačke županije. U ovoj godini će tako donacije županijskog saveza kroz opremu i pomagala klubovima i nogometnim središtima u županiji premašiti 500.000 kuna.

21.12.2019. Velika Gorica. Redovna sjednica Skupštine Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Davor Šuker.  Foto: Mile Šola/rvg.hr

Županijski savez kupio je prostor veličine 270 m2 i tako je ispunjeno obećanje s posljednje skupštine o kupovini vlastitog prostora, koji je označen kao značajan iskorak u daljnjem razvoju županijskog nogometa. Kupovinu su pomogli Grad Velika Gorica i Zagrebačka županija, koji će zajedno osigurati dodatnih 35% sredstava, a ostatak će biti pokriven odobrenim kreditom. Prostor će imati nekoliko ureda, konferencijsku dvoranu s digitalnom prezentacijskom opremom za usavršavanja i edukacije, kuhinju i skladišni prosto za rekvizite. Službeno otvorenje objekta planirano je u mjesecu veljači 2020. godine.

21.12.2019. Velika Gorica. Redovna sjednica Skupštine Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Foto: Mile Šola/rvg.hr

Nakon predsjednika Črnka govorili su zamjenik gradonačelnika Ervin Kolarec i predsjednik HNS-a Davor Šuker. Kolarec je istaknuo da Grad Velika Gorica i dalje stoji uz prijedlog da se nacionalni stadion odnosno kamp HNS-a izgrade u Velikoj Gorici (zemljište za tu namjenu je osigurano). Predsjednik krovne nogometne organizacije Šuker nije komentirao Kolarčevu ‘ponudu’, ali je kazao da će odluka odnosno dogovor o izgradnji nacionalnog stadiona i kampa HNS-a biti poznata u mjesecu ožujku iduće godine.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Jastrebarskom predstavljen novi model civilne službe – obuka kreće u kolovozu

U Jastrebarskom je danas predstavljen program civilne službe i...

Udruga koja stoji iza akcija čišćenja na Čiču – „Želimo vratiti stari sjaj jezera“

Razgovarala: Gianna Kotroman Jezero Čiče posljednje tri godine ponovno okuplja...

Konkurencija na aparatima, poker pojačanja stigao u Gradiće!

U dvije sezone zaredom nogometaši Gradića su ispadali iz...

Petrovo u Šiljakovini – jubilarni 30. folklorni susreti, nogomet i večernja zabava

U subotu, 28. lipnja, mještani Šiljakovine će obilježiti Petrovo,...