Veće plaće za više od 1.000 zaposlenika Grada Velike Gorice

Datum:

Od prvog dana 2020. godine plaće zaposlenicima u trgovačkim društvima u vlasništvu Grada Velike Gorice narasti će za 2,5 posto. Rezultat je to temeljnog kolektivnog ugovora koji su danas potpisali gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić i Marko Maslić, predsjednik Samostalnog sindikata radnika u komunalnim i srodnim djelatnostima Hrvatske. Osim povećanja plaća, ugovorom je definirano i povećanje neoporezive isplate uz plaću u iznosu do 5.000 kuna. Novo povećanje plaća za još 2,5 posto, predviđa kolektivni ugovor, radnike očekuje 1. siječnja 2021. godine.

– Time zapravo sinkorniziramo rast prihoda i BDP-a u Hrvatskoj, ali i rast prihoda u Velikoj Gorici, posebice kroz porezne prihode čime raste i naš proračun. Grad ima više od 1.000 zaposlenih djelatnika. Najveći dio ih je u sektoru odgoja i obrazovanja, a, nakon toga, u komunalnom sustavu. Zajedno te dvije kategorije nose oko 80 posto zaposlenika i drago nam je da će im tako porasti standard života – istaknuo je gradonačelnik Dražen Barišić.

– Zadovoljan sam što je došlo do potpisivanja sporazuma jer to znači da smo naišli na socijalnog partnera koji željan da se ugovorom urede radnička prava. Ovo je sigurno, u okviru Zakona o radu, proširio prava i omogućio da se prava prenesu i na radnike. Veseli me kad vlasnici jednako tretiraju povećanje plaća gradskim zaposlenicima, kao i radnicima u komunalnim i trgovačkim društvima, što je rijetka praksa u Republici Hrvatskoj – naglasio je Marko Maslić.

24.12.2019. Velika Gorica – Dražen Barišić i Marko Maslić potpisali kolektivni ugovor za radnike u tgovačkim društvima. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...