Klubovi i kafići idućih 10 dana mogu raditi samo do ponoći

Datum:

Broj novooboljelih raste iz dana u dan, a iako mladi nisu bili rizična skupina u proljetnom valu, čini se da su upravo oni na najvećem udaru u ovom ljetnom periodu. Kako ističu iz Nacionalnog stožera civilne zaštite, najveći problem su noćni klubovi zbog čega je najnovija odluka kako će im se od danas ograničiti radno vrijeme do ponoći. I to idućih 10 dana.

Zbog toga je Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je nadopunu preporuke za rad noćnih klubova, a osim što preporuča da noćni klubovi rade samo na otvorenome, a ne i u zatvorenome prostoru, obustavit će se rad onih za koje se utvrdi da su mjesta širenja zaraze.

– Preporučuje se rad noćnih klubova organizirati na način da se koriste kapaciteti za rad na otvorenom te da se onemogući rad i boravak posjetitelja u zatvorenim prostorima noćnih klubova – navodi se u preporuci HZJZ-a.

Također, preporuka je da se plesni podij ne koristi kao prostor za ples, već da se na njega postave stolovi i stolice tako da između pojedinih skupina posjetitelja koji sjede oko stolova bude najmanje 1,5 metar.

Provjerili smo kakva je situacija u najpoznatijem goričkom klubu.

– Club 100 zadnju radnu večer imao je 18. srpnja, nakon toga smo zatvorili, ostao je raditi samo kafić. Pao je promet, ljudi vjerojatno i zbog straha nisu dolazili. Od otvaranja nakon ‘lockdowna’ nekoliko puta dolazio nam je Državni inspektorat u pratnji policije, ali sve je bilo u redu. Vidjeli bi da nema ljudi, i uglavnom bi se okrenuli i otišli. Vrlo je neizvjesno kad ćemo opet otvoriti. Čekat ćemo neka bolja, zdravija vremena – kaže vlasnik Cluba 100 Damir Milišić te dodaje kako je zbog panedmije koronavirusa i proslava šeste godišnjice kluba odgođena do daljnjeg.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...