S obzirom na epidemiološku situaciju na području Zagrebačke županije koja je stabilna, trenutno se neće predlagati dodatne epidemiološke mjere Nacionalnom stožeru za područje Zagrebačke županije – rečeno je na današnjoj sjednici Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije.
– Epidemiološka situacija je stabilna, trenutno nemamo žarišta, niti oboljelih u domovima za starije osobe, stoga smatramo da su odluke koje su donesene na nacionalnoj razini dovoljne – rekao je načelnik županijskog Stožera Nenad Babić te nadodao da se epidemiološka situacije sustavno prati te da će su u slučaju potrebe promptno reagirati.
Na sjednici je rečeno kako su formirana tri tima koja uskoro kreću u kontrolu provođenja Uputa za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za pružatelje socijalnih usluga u sustavu socijalne skrbi. Nadzor će timovi provesti u više od 130 pružatelja socijalnih usluga na području Zagrebačke županije.
