Posljednjih nekoliko godina snijeg polako postaje neka vrsta egzotike u našim krajevima, pogotovo ako govorimo o nešto obilnijoj količni bijelog pokrivača, o snjegovima kakve pamtimo iz djetinjstva, dovoljnima za višednevno sanjkanje na goričkim brdašcima… U tom se stilu nastavlja i ove kasne jeseni, jer prošao je već i Sv. Nikola, pošteno smo zagazili u prosinac, a prvom snijegu ni traga ni glasa. No to bi se već ovih dana, kažu prognoze, moglo promijeniti…
Pred nama je, naime, vikend ispunjen kišom, koja će početi padati u petak, pa nastaviti kroz subotu, a onda i nedjelju. A onda će, predviđaju prognostičari, tamo negdje u poslijepodnevnim satima nedjelje, kad temperatura padne prilično blizu nule, konačno doći i prvi ovogodišnji snijeg. Ponovno se tu neće raditi o obilnom snijegu, teško će ga biti skupiti dovoljno za izraditi snjegovića, čak i manjih gabarita, ali barem će se oni najmlađi na trenutak razveseliti.
Prema prognozama, bit će to tanki snježni pokrivač, koji se neće predugo zadržavati na tlu, a u prvom dijelu sljedećeg tjedna takvih pojava više neće biti. Oborine bi trebale prestati, pa prve sljedeće pahuljice na prognostičkim kartama pronalazimo tek u večernjim satima srijede, pa onda i u četvrtak, kad će temperature biti oko nule i u svom dnevnom maksimalcu.
Prava zima definitivno stiže, a koliko će u svemu tome biti snijega, hoće li biti sanjkanja ili ćemo ostati na scenama iz prethodnih godina, ostaje da vidimo…
