Pita od jabuka, Božice Kolarec iz Kravarskog najukusnija je pita 4. Festivala bakinih kolača, kojeg su za vikend organizirale članice Društva žena Pešćenica. U konkurenciji su se pronašli kolači žena i domaćica iz 14 udruga.
– Kažu da je moja pita bila najbolja. Jako sam ponosna i drago mi je, nisam očekivala nagradu. Inače, kada radim kolače, ne radim ih po receptu, već to radim onako od oka – otkriva nam Božica.
Iz Udruge žena općine Kravarsko, ističu kako su se članice vrijedno pripremale za ovaj festival.
– U Pešćenici nas je dočekao miris finih domaćih kolača, ugodna atmosfera i veselo društvo. Drago nam je da je prvo mjesto u kategoriji najbolje turopoljske pite osvojila članica naše udruge. Pita je oduševila i žiri, ali i sve prisutne goste – rekla nam je Dragica Ceković, predsjednica Udruge žena općine Kravarsko.
