Sedlaček i Nigerijac velika pojačanja, čeka se još jedno novo lice na Udarniku

Datum:

Bez bilo kakvih turbulencija, bez velikih promjena u kadru, ali s novim trenerom na klupi, nogometaši Kurilovca pripremaju se za novu sezonu, koja će za društvo iz 3. NL Središte početi posljednjeg vikenda u kolovozu. Iskusni stručnjak Stjepan Bašić u ruke je dobio momčad čiji su temelji izgrađeni još prošle sezone, pod ravnanjem njegova prethodnika Senada Harambašića, a forma se brusi kroz niz prijateljskih utakmica.

Protivnici su tako redom bili Trnje (1-1), petrinjska Mladost (2-1), lokalni rival Mraclin (2-0), prvoligaš Gorica (2-4) i, posljednja u dosadašnjem nizu, sisačka Segesta (1-1). Kroz sve te utakmice moglo se vidjeti da je momčad vrlo solidno posložena, kao i da su povratnik Luka Sedlaček, kao i Nigerijac Elijah, velika pojačanja za Bašićevu družinu. Osim njih, stigao je i Patrik Nezirović, kao i trojac iz Senadova Trnja – stoper Milković, krilo Mravičin te golman Cesarić.

Ovaj potonji imat će Mislava Tora, dojučerašnjeg člana Gaja Mače, kao konkurenta za mjesto među vratnicama, budući da je Leon Išek preselio u redove Maksimira. Resler i Pezo otišli su u Samobor, dok će Stojaković svoju sreću pokušati potražiti u drugom rangu slovenskog nogometa.

– Sve u svemu, zadovoljni smo trenutačnim izgledom naše momčadi. Zadržali smo najveći dio igrača iz prošle sezone, kostur momčadi nije se mijenjao, a na to smo nadodali i ovih nekoliko mlađih igrača, što je i inače neko naše generalno određenje. Volimo davati priliku mladima, tako će biti i u sezoni pred nama, a jedini problem u svemu tome je što se često dogodi da kroz sezonu u Kurilovcu mnogi od njih dobiju ponude iz drugih sredina, iz viših rangova. S druge strane, uvijek nam je i drago vidjeti da smo kao klub dobra sredina za iskorak svih tih igrača, lijepo je vidjeti kako se potvrđuju na višim razinama – kaže predsjednik kluba Dražen Vujnović.

Do starta nove sezone, 26. kolovoza u gostima kod HAŠK-a, Kurilovčani će odraditi još dvije prijateljske utakmice. Već sutra ide se u Odranski Obrež, na noge tamošnjem Dinamu, a protivnik u subotnjoj generalki bit će zagrebački Kralj Tomislav. U međuvremenu je moguć i dolazak još jednog pojačanja.

– Da, u potrazi smo za još jednim igračem, ofenzivnim veznjakom, što bi moglo biti uskoro i realizirano. Riječ je o, naravno, mlađem igraču, ne toliko poznatom turopoljskoj nogometnoj javnosti, koji bi nam trebao biti vrijedan dodatak. I time bismo okončali formiranje rostera za sezonu pred nama, u kojoj će nam osnovni cilj biti doći do puno veće stabilnosti i mirnoće nego što je to bio slučaj u posljednje dvije sezone. Želja je što prije pobjeći iz bilo kakvih razmišljanja o borbi za ostanak, izboriti se za gornju polovicu tablice i stvoriti još snažnije temelje za neke buduće iskorake. U Stjepanu Bašiću imamo iskusnog i stručnog trenera, čovjeka koji je u stanju ostvariti ove ciljeve. Naravno, svi mi imamo ambicija i za nešto više, no mogućnosti su nešto drugo. U ovom trenutku realno je da se ustabilimo, da dobijemo mirnoću i mogućnost za daljnju nadogradnju – zaključio je predsjednik Vujnović.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Petrovo u Šiljakovini – jubilarni 30. folklorni susreti, nogomet i večernja zabava

U subotu, 28. lipnja, mještani Šiljakovine će obilježiti Petrovo,...

Zamke ljetnog odmora

Za ugodno ljeto, priprema je dio posla kako bi to vrijeme bilo što bezbrižnije.

Novo lice na desnom boku: Filip Braut došao naslijediti Trontelja

Dugo je trajala neizvjesnost po pitanju statusa sjajnog Slovenca...

Kontejneri za glomazni otpad nisu za sve! VG Čistoća upozorava na zlouporabe

Samo dosljednim poštivanjem pravila možemo osigurati urednost javnih površina i dugoročno funkcionalan sustav zbrinjavanja otpada u gradu.