Dva su vozača, ovog vikenda, uhićena zbog težih prekršaja. Jedan jer je imao zabranu upravljanja vozilom, a drugi je uhićen zbog odbijanja vađenja krvi i urina radi analize na droge jer mu je preliminarnim testiranjem utvrđena prisutnost droga u organizmu, stoji u izvješću goričke policije o provedenim aktivnostima pojačanog nadzora vozila i vozača u dane vikenda.
Najveća koncentracija alkohola imao je 51-godišnjak koji je zaustavljen u Kurilovečkoj ulici kod kućnog broja 5a.
– Muškarac je zaustavljen u petak 16. veljače u 21:38 sati, a nakon što je alkotestiran utvrđeno mu je 1,38 promila alkohola u krvi. Umanjeno mu je za dopuštenu pogrešku od 0,10 promila, ali na mjestu događaja oduzeta mu je vozačka dozvola na 12 sati i isključen je iz prometa. Uručen mu je i Obvezni Prekršajni nalog – dodali su iz policije.
Inače, u vremenu od 16. do 19. veljače, na goričkim cestama policija je zabilježila ukupno 53 prometna prekršaja od čega je više od pola, točnije 31 prekršaj prebrze vožnje.
