Stigao je Rajko! ‘Vjerujem u ovu momčad, idemo uzeti što više bodova’

Datum:

Doza misterioznosti, koja je bila uključena u prethodna dva izbora trenera prve momčadi Gorice, ovoga puta je izostala. Neobično brzo u javnost se probila informacija da će novi trener našega kluba biti 49-godišnji Rajko Vidović, što je službeno potvrđeno već u subotu, kad je NK Kustošija objavila rastanak s trenerom koji će preuzeti Goricu, dan prije nego što će se novi trener smjestiti na tribine stadiona u Puli i ispratiti ogled koji je završio 0-0.

Dan poslije, u ponedjeljak, igrači su dobili slobodan dan, malo vremena da predahnu i rekuperiraju se, ali zato je upravo prvi dan novog tjedna iskorišten za službeno predstavljanje novog šefa stručnog stožera.

“Gospodin Rajko Vidović (49) od danas je i službeno novi glavni trener našeg kluba, a suradnja je dogovorena do ljeta 2025. godine”, stoji u klupskoj objavi.

Nakon što je stavio autogram na ugovor s Goricom, a onda i odradio fotografiranje, Vidović je prvi put stao pred mikrofone u ulozi trenera jednog prvoligaškoga kluba.

– Mogu reći da dosta dobro poznajem momčad Gorice, budući da sam cijelo ovo vrijeme intenzivno pratio HNL, a često sam i dolazio na utakmice u Veliku Goricu. Smatram da je riječ o kvalitetnoj momčadi koja je imala peha, ali normalno je da se takve stvari događaju, da dolazi i do pada forme. Međutim, vjerujem u ovu momčad, jer to su dečki koji su ranije pobjeđivali Dinamo, Rijeku, Hajduk, Osijek… I sigurno nisu zaboravili igrati. Sad je potrebno uložiti dodatne napore i uz pošten i kvalitetan rad vratiti Goricu na put na kojem je ranije bila – rekao je novi trener.

Fanovi HNL-a jako dobro znaju tko je i što je Rajko Vidović, jako dobro pamte robusnog napadača Kamen Ingrada, Rijeke, Zagreba, zaprešićkog Intera i Lokomotive, zna se i da je imao inozemne epizode u Kini i Vijetnamu, a sve je manja nepoznanica ovih dana postala i njegova trenerska priča. Krenuo je u Dugom Selu, u kojem je okončao igračku karijeru, a nastavio u Maksimiru, Lučkom, Trnju, Sesvetama i, na kraju, u Kustošiji.

Trenerski kruh zagrizao je relativno kasno, pa i prva prilika na najvišoj razini hrvatskog klupskog nogometa dolazi točno dva tjedna nakon što je proslavio 49. rođendan. I tri dana nakon što je posljednji put vodio Kustošiju, u remiju (1-1) sa Mladosti iz Ždralova, u derbiju trećeg ranga.

– Ovim putem želim izraziti veliku zahvalnost ljudima iz Kustošije, koji su me podržali i pokazali izuzetnu korektnost i razumijevanje za ovu pruženu priliku. Ovo je definitivno korak naprijed u mojoj trenerskoj karijeri, drago mi je što sam preuzeo Goricu, a Kustošiji želim da ostvari zacrtani cilj, a to je povratak u rang više – pogledao je Vidović još malo unatrag, pa se okrenuo budućnosti, onome što nude novi izazovi.

S igračima se već upoznao, ostvario je prve kontakte, a imao je priliku i vidjeti u kakvom su trenutačno stanju tijekom 90 minute utakmice bez golova u Puli.

– Dečki su u Puli pokazali karakter, jer nije lako vratiti se nakon negativne serije u kojoj su se našli. Odigrali su jednu korektnu utakmicu, u kojoj možda nogomet nije bio najljepši, ali bili su disciplinirani, pravovremeni i na kraju zasluženo uzeli bod – podijelio je prve dojmove Coach Rajko, koji će prvi trening povesti u utorak od 16 sati.

– Dali smo slobodan dan nakon puta, ali brzo ćemo se okupiti i krenuti s radom, a u subotu ćemo odigrati prijateljsku utakmicu s Mariborom u Sloveniji. Ne smijemo previše opteretiti ekipu, ali moramo se dobro pripremiti za završnicu prvenstva, da probamo uzeti što je više moguće bodova – zaključio je Vidović svoje prvo izlaganje u novoj ulozi.

Kum bivšeg trenera Sergeja Jakirovića, s kojim je igrao u Kamen Ingradu i Zagrebu, stigao je u Goricu na poziv predsjednika Nenada Črnka, ali i sportskog direktora Marija Brkljače, još jednog suigrača iz dana u NK Zagrebu. Brkljača je znao što želi od novog trenera i uvjeren je da će s Vidovićem to i dobiti.

– Odabrali smo trenera koji zadovoljava naše kriterije. Izuzev bogate igračke karijere, sa sobom donosi čvrst karakter i disciplinu. Uvjeren sam da mu neće trebati velika prilagodba na momčad, budući da je Goricu pratio kroz posljednjih godinu dana. Od njega očekujemo dobar i kvalitetan rad, a u tom slučaju rezultat ne smije izostati – kazao je Brkljača.

Nova era u životu našega kluba, dakle, kreće od utorka.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gorica se budi u zoru! Stigao Englez iz Slovenije, na treningu i Pršir

Točno mjesec dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni,...

Pakleno vruć i potpuno uspješan: Alpas cup na ponos grada i 15. put!

Vruć, pakleno vruć vikend dopao je ove godine više...

Breška liga ponovno okupila najbolje malonogometaše Vukomeričkih gorica

23. MALONOGOMETNA LIGA "VUKOMERIČKE GORICE" Proteklog vikenda odigrana su prva...

Pojačan nadzor prometa na goričkim cestama – ovo su svi zabilježeni prekršaji

Policija je tijekom vikenda od 19. do 21. lipnja...