FOTO Suradnja za primjer KUD-a Šćitarjevo i SOS Dječje selo Lekenik

Datum:

Predsjednica KUD-a Šćitarjevo Branka Tretinjak i djelatnice SOS Dječje selo Lekenik surađuju već duže vrijeme i uvijek iznova svoju suradnju obogaćuju novim elementima. Iako je u travnju ove godine dječja skupina  KUD-a Šćitarjevo bila u posjeti  u Lekeniku te nastupila i prikazala narodne običaje, samo dva mjeseca kasnije opet su se susreli i proveli nepuna tri sata u igri i prijateljskom druženju.

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Naime, u nedjelju, 16.travnja 2024. u Bapču u organizaciji  KUD-a Šćitarjevo s predsjednicom Tretinjak i tajnicom Sanjom Markus, uz potporu Mjesnog odbora Bapča i Podružnice umirovljenika Šiljakovina, primili su djecu iz SOS DS Lekenik u prijateljsku posjetu.

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Gosti iz SOS DS-a dočekani su u prostoru Društvenog doma i dječjeg igrališta raširenih ruku, reprezentativni napuhanac bio je spreman da primi male (i malo veće goste), jelo i piće po izboru bilo je već servirano, a svako malo ponuda je bila obnavljana.

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Već na prvi pogled bilo je vidljivo da se domaćini i gosti vrlo dobro poznaju i raduju susretu, druženje je bez zastoja krenulo na najljepši mogući način. Odrasli su uživali u dječjem smijehu i igri, a djeca su imala, za ovakve prigode, uhodanu shemu: napuhanac, igralište, stolovi sa slasnim ponudama i osvježavajućim pićima.

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Bapča, 16.06.2024. KUD Šćitarjevo i SOS DS Lekenik-suradnja za primjer. Foto: David Jolić/rvg.hr

Pred odlazak su domaćini prikupljene donacije (kućanski aparati, higijenski artikli, igračke) za svoje prijatelje odnijeli do autobusa, pozdravili se, zahvalili se na ugodnom druženju i obećali da će opet doći u Lekenik kada budu pozvani.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...