Trener Vidović: ‘U svakom slučaju, trebaju nam tri-četiri ozbiljna pojačanja’

Datum:

Eto, dočekali smo i mi tu pobjedu…, zadovoljno je na početku analize ogleda sa Šibenikom konstatirao trener Gorice Rajko Vidović.

Ulovile su i kamere onaj trenutak kad je sudac svirao kraj, kad su igrači Gorice visoko podigli ruke u zrak, a trener Rajko duboko udahnuo. Bio je to klasični uzdah olakšanja, jedan od onih kroz koji s leđa padne stotinu tona tereta, ali bio je to i uzdah zadovoljstva. Iz petog pokušaja, Gorica je došla do prve pobjede ove sezone. S pet bodova umjesto dva pogled na tablicu izgleda puno ljepše.

– Kao što smo i očekivali, nije bilo nimalo lako – počeo je Vidović s vrćenjem filma utakmice otvaranja petoga kola HNL-a.

– Na samom početku, u prvih 15-ak minuta, nismo bili pravi, dozvolili smo Šibeniku, odnosno poklonili smo Šibeniku dvije situacije u kojima su nas mogli kazniti, ali to se nije dogodilo. Nakon tog otvaranja preuzeli smo inicijativu, zabili gol u dobrom trenutku, u 42. minuti, i na poluvrijeme otišli s prednošću. I tu nam se pojavio problem, ozlijedio nam se Pršir, morali smo mijenjati, pa smo u nastavku, rekao bih, primijenili Šibenikov recept. Bili smo u zatvorenijoj varijanti, više smo se branili, a u svemu tome i uspjeli zabiti za 2-0 na 15 minuta prije kraja – prepričavao je Vidović, pa nastavio:

– Nakon toga je Šibenik pritiskao, preskakao igru, išli su na puno dugih lopti, a mene veseli što jednoj tako dobroj i organiziranoj momčadi nismo dozvolili niti jednu ozbiljnu priliku. Kad se pogleda unatrag, vidimo da su svakome radili barem nekoliko čistih šansi, čak i Dinamu dvije-tri… Sve u svemu, čestitam svojim dečkima na jako dobro odrađenoj utakmici!

Gorica je poznata kao klub u kojem prevelik pritisak ne postoji, ponekad su ga treneri morali i umjetno izazivati, ali ovoga puta to nije bilo potrebno. Sve one prognoze da je Gorica najozbiljniji kandidat za ispadanje, skromna dva boda iz četiri utakmice, Rijeka i Hajduk kao sljedeći protivnici… Sve je to bilo sasvim dovoljno da se uoči Šibenika gotovo pojavi imperativ pobjede.

– Jako važna pobjeda za nas. Osjećalo se u zraku da nam trebaju ta tri boda, da je pritisak na momcima, ali stalno sam ponavljao da smo u zadnje dvije utakmice bili na dobrom putu i znao sam da pobjeda mora doći. Hoće li to biti večeras ili sljedeći put, nisam mogao znati, ali vjerovao sam u momke jer su jako dobro radili. Važno je ovo s te psihološke strane, na pauzu odlazimo s tri boda, lovimo priključak sa sredinom i zato još jednom čestitke mojim igračima – zaključio je Vidović analizu viđenog na terenu, pa se prebacio na tribine, ali i na temu koja se s razlogom stalno provlači.

– Ovim putem bih se zahvalio našim navijačima, svima koji su došli na stadion. Možda utakmice nije baš najljepša, nije tu bilo previše atraktivnosti, ali željeli smo pobjedu i u svom naumu smo uspjeli. Moramo biti svjesni da smo dosta promijenili momčad u odnosu na prošlu sezonu, da tu imamo dosta mladih igrača, kojima dajemo priliku, što me izuzetno veseli. Moramo ustrajati u tome svi skupa, ali i biti svjesni da će biti oscilacija. Treba vremena da se sve to posloži, teško je bilo očekivati da će se dogoditi odmah u prvih kolima. Radit ćemo na tome da padova bude što manje i da nastavimo u pozitivnom smjeru – poručio je Rajko.

Pomoglo bi mu u svemu tome i poneko pojačanje, ne krije to trener Gorice.

– U svakom slučaju nam trebaju tri-četiri ozbiljna pojačanja. Ljudi koji vode klub rade na tome, razgovaraju, dogovaraju i pregovaraju. Vidjet ćemo što će se događati u ovoj prvenstvenoj stanci, prijelazni rok traje do 5. rujna, a ja se nadam da ćemo dovesti nešto do tad. Kažem, trebaju nam tri-četiri ozbiljna pojačanja da bismo mogli biti konkurentni, da ne strahujemo do samoga kraja – otvoreno kaže Vidović.

U završnici prijelaznog roka, spomenuo je kolega, postoji opcija da još netko i ode.

– Na to ne bih želio ni odgovarati… Previše je već igrača otišlo iz Gorice, toliko da ne volim da mi se to ni spominje – zaključio je Rajko Vidović.

U prvenstvenoj stanci Gorica će odigrati prijateljsku utakmicu protiv svoje juniorske momčadi, budući da je propao planirani ogled s Lokomotivom, a nakon stanke u Veliku Goricu dolazi Rijeka, dok tjedan dana poslije slijedi gostovanje na Poljudu.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Novom Čiču „Spark“ obilježio svetkovinu Sv. Ivana Krstitelja uz poeziju i glazbu

U Novom Čiču 20. lipnja, u sklopu svetkovine zaštitnika...

Bombardiranje ne prestaje! NK Buna vratila kući i viceprvaka Europe…

Na bregima su očito odlučili sve poslove pozavršavati prije...

Klaf postao Kljaf! Gorički trener sjeda na klupu albanskog velikana

Proljetni dio prošle sezone, nakon rastanka sa Širokim Brijegom,...

Gorica se budi u zoru! Stigao Francuz iz Slovenije, na treningu i Pršir

Točno mjesec dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni,...