FOTO Gimnazijalci pobijedili na gradskom natjecanju u košarci

Datum:

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (petak, 07.03.2025.) u dvorani Srednje strukovne škole. Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Mihael Tomić. Pobjednici su mladići iz Gimnazije koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Zrakoplovne tehničke škole rezultatom 41:36.

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Odlučujuću prednost gimnazijalci su ostvarili u drugoj četvrtini. Najefikasniji kod pobjednika Stipić (15) i Jukić (13), a u poraženom sastavu Dragojević (25), uvjerljivo najbolji igrač utakmice.

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2024./2025.

REZULTATI  Polufinale  ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 36:21, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 58:40. Za 3. mjesto: ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar 48:44 (12:12, 10:11, 12:14, 14:7).  Finale: ŠSD GVG –  ŠSD Zrakoplovac 41:36 (9:10, 15:6, 5:8, 12:12).

ŠSD GVG: A.Tomić (cap.), Duspara, Kurjak, Gojčeta, Petranović, Stipić, Šafranko, Holub, Jukić, Nuić, Rapaić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Novom Čiču „Spark“ obilježio svetkovinu Sv. Ivana Krstitelja uz poeziju i glazbu

U Novom Čiču 20. lipnja, u sklopu svetkovine zaštitnika...

Bombardiranje ne prestaje! NK Buna vratila kući i viceprvaka Europe…

Na bregima su očito odlučili sve poslove pozavršavati prije...

Klaf postao Kljaf! Gorički trener sjeda na klupu albanskog velikana

Proljetni dio prošle sezone, nakon rastanka sa Širokim Brijegom,...

Gorica se budi u zoru! Stigao Francuz iz Slovenije, na treningu i Pršir

Točno mjesec dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni,...