U tijeku je opsežna rekonstrukcija Ulice Bratstvo I u dužini od 1.200 metara, gdje će osim izgradnje nove jednosmjerne ceste, biti uređene i pješačke staze i nova dodatna parkirna mjesta.
Osim toga, komunalni standard značajno će unaprijediti ugradnja sustava nove oborinske odvodnje i zamjena dotrajale vodovodne mreže – ističu iz Grada.

Vrijednost svih radova, koje izvodi slovenska tvrtka KIT-AK, iznosi oko 1,5 milijuna eura, a za vrijeme odvijanja radova promet se odvija prema privremenoj regulaciji.
Paralelno s radovima u Bratstvu I traju i radovi na kolničkoj infrastrukturi u Jelačićevoj, Šenoinoj i Seljine brigade, a uskoro kreću radovi i u Chromosovom naselju, Visokom brijegu, Matice Hrvatske i Vidrićevoj ulici. Po završetku radova u Bratstvu I u planu je uređenje Ulice Eugena Kvaternika.

– S time nećemo stati. Zahvaljujem svim sugrađanima na strpljenju i razumijevanju – poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
