Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.


Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.



Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.


Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.
Galerija fotografija
8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje
Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.
