Skupština NK Mraclin potvrdila stabilnost i ambicije kluba

Datum:

Zadnje subote mjeseca veljače 2026. godine Društveni dom u Mraclinu bio je središnje okupljalište članova i prijatelja Nogometnog kluba Mraclin. U večernjim satima ondje je održana redovna godišnja Skupština izvještajnog karaktera, na kojoj su članovima predstavljeni rezultati rada u protekloj godini. Vodstvo kluba podnijelo je detaljna izvješća o sportskim uspjesima svih selekcija, financijskom poslovanju te planovima za nadolazeće razdoblje.

Na Skupštini je potvrđena i manja promjena u sastavu Upravnog odbora. Dosadašnji član Damir Cvetko istupio je iz Odbora na vlastiti zahtjev, a članovi Skupštine zahvalili su mu na dosadašnjem doprinosu i angažmanu u radu kluba. Na njegovo mjesto jednoglasno je izabran novi član Upravnog odbora, Marko Kovačić – Kova, kojemu je tom prilikom iskazana dobrodošlica i podrška u budućem radu.
Poseban naglasak stavljen je na rad s mlađim kategorijama, infrastrukturne projekte te nastavak stabilnog i transparentnog upravljanja klubom.

Što se tiče natjecateljskog dijela seniorske momčadi, istaknuto je kako su na kraju prošle sezone seniori osvojili odlično 3. mjesto u IV. NL Središte Zagreb, potvrdivši tako kontinuitet dobrih rezultata i stabilnost momčadi.
Jesenski dio aktualne sezone, međutim, nije protekao prema očekivanjima. Seniori su prvi dio prvenstva zaključili na 10. mjestu iste lige, uz izraženu želju i uvjerenje kako će proljetni nastavak donijeti znatno bolje igre i rezultatski iskorak.

U Kup natjecanju momčad je ostvarila zapažen uspjeh plasmanom u finale Kupa NSVG, gdje su u odlučujućem susretu nakon izvođenja jedanaesteraca poraženi od NK Kurilovec.


Na kraju radnog dijela Skupštine riječ su dobili brojni uvaženi gosti. Među gostima su bili predstavnici svih udruga koje djeluju u Mraclinu, kao i predstavnici prijateljskih nogometnih klubova: NK Turopolje, NK Polet, NK Ban Jelačić, NK Turopoljac, NK Buna te NK Vatrogasac Kobilić.

Skupštini su nazočili i predstavnici gospodarskog i političkog života Velike Gorice i Zagrebačke županije. Posebno valja istaknuti dopredsjednika Zajednica športskih udruga Grada Velike Gorice Marija Karapandžića, akademika Željka Cvetnića, voditelja zavoda HAZU u Velikoj Gorici, Juricu Mihalja direktora VG Komunalac, kao i niz drugih uzvanika. Okupljenima su se prigodnim riječima obratili predsjednik Mjesnog odbora Mraclin Tomislav Hubak, tajnik velikogoričke sportske zajednice Darko Blažinčić, tajnik Nogometnog saveza Zagrebačke županije Ivan Mihalj, zamjenik gradonačelnika Velike Gorice Neven Karas te na kraju zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec.

Svi su u svojim obraćanjima istaknuli važnost rada kluba za društveni i sportski život Mraclina, pohvalili dosadašnje rezultate te izrazili podršku daljnjem razvoju i ambicioznim planovima kluba.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Pojačan nadzor prometa na goričkim cestama – ovo su svi zabilježeni prekršaji

Policija je tijekom vikenda od 19. do 21. lipnja...

Od sutra kreće dobrovoljno darivanje krvi – poznati svi termini

Sutra kreće nova trodnevna akcija darivanje krvi u prostorijama...

Kako mladi gledaju društvene mreže? Evo što je pokazalo novo istraživanje

Gotovo polovica mladih u Europskoj uniji smatra da društvene...

PREGLED DEMOGRAFSKIH MJERA Evo što Zagrebačka županija nudi mladima, obiteljima i studentima

Roditelji u Zagrebačkoj županiji za svako novorođeno dijete mogu...