Sjajna utakmica, poraz na kraju: Gorica bez bodova u Sesvetama

Datum:

Mali derbi petoga kola Lige za prvaka igrao se u Jelkovcu, gdje su Sesvete dočekale Goricu u ogledu druge i treće momčadi lige. Goričani su imali početno vodstvo, da bi nakon toga kontrolu nad rezultatom preuzeli su Sesvećani. Međutim, njihova prednost nikada nije bila veća od tri pogotka (12-9).

Dapače, malo nakon toga Gorica je opet vodila, ali nije izdržala dulje razdoblje. Domaćin je uzvratio serijom od tri pogotka i okrenuo rezultat na svoju stranu. Ipak, u završnih desetak minuta prvog dijela sastav Igora Vorija nije uspio zadržati vodstvo jer su Goričani u posljednjim sekundama izjednačili , pa se na odmor otišlo s 19-19.

Pogodak za pogodak igralo se u drugom dijelu punih 11 minuta. Do tada smo imali čak pet izjednačenja u drugom poluvremenu. Tada Sesvećani uspijevaju povezati tri pogotka za redom i odlaze na 27-24. Gorički trener Matej Mišković odmah uzima minutu predaha svjestan da bi ozbiljniji bijeg domaćina mogao biti i kraj nadanja za njegov sastav.

Sesvećani su međutim i dalje nastavili igrati u visokom ritmu pa su u 43. minuti već bili na plus četiri (28-24). Kraj je, međutim, bio daleko. Goričani odgovaraju s dva pogotka u nizu i eto ih opet u priključku (28-26). Uz sve to, nisu realizirali sedmerac, ispriječila se vratnica.

Sve je, dakle, najavljivalo dramatičnu zadnju četvrtinu. I dobili smo je. Borba za svaki pogodak bila je silovita. Gorica nije posustajala. Serijom od tri pogotka, osam minuta prije kraja stigla je do novog izjednačenja (29-29). I tu je dobrim dijelom stala.

Sesvećani su sjajno odigrali završnicu i serijom 5-2 na kraju stigli do pobjede. Najbolji u redovima pobjednika bivši igrač Gorice Matej Svržnjak s devet pogodaka, a po pet su dali Tonći Ivanišević i Tin Baković. Kod Goričana devet golova sjajnog Marka Karaule te šest od šest pokušaja Brune Mlakara.

– Kvalitetna utakmica s obje strane, borbena do samog kraja. Mislim kako smo imali više oscilacija i kako smo učinili više grešaka u nekim ključnim trenucima. Nemam ništa drugo nego čestitati Sesvetama na odličnoj igri i na pobjedi, a mi se okrećemo daljnjim izazovima u prvenstvu – rekao je trener Gorice Matej Mišković.

– Utakmica je bila napeta i volim igrati ovakve susrete. Želio bih čestitati Sesvetama na pobjedi. Bilo je puno golova, primiti 19 golova u prvom poluvremenu je stvarno previše. Još jednom čestitke domaćinu i to je to – nadovezao se Marko Karaula, prvo ime Gorice u ovom susretu.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...

U Jastrebarskom predstavljen novi model civilne službe – obuka kreće u kolovozu

U Jastrebarskom je danas predstavljen program civilne službe i...