Velika Gorica slavi 120 godina automobilizma i poziva na izložbu oldtimera

Datum:

Velika Gorica bit će krajem svibnja središnje mjesto obilježavanja 120 godina hrvatskog automobilizma, značajne obljetnice koja je ostavila dubok trag u tehničkom i društvenom razvoju zemlje.

Središnji događaj održat će se 31. svibnja 2026. godine u organizaciji Oldtimer kluba Turopolje. Svečana akademija zakazana je za 20 sati u dvorani Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, gdje će se okupiti brojni stručnjaci, entuzijasti i ljubitelji automobilizma.

Program večeri upotpunit će istaknuta imena poput Valentino Valjak, Josip Radić, Juraj Šebalj, Mario Zrna i Antun Presečki, dok će kroz večer voditi Majda Lojo Pavlović.

Poseban segment programa odvijat će se na otvorenom prostoru ispred učilišta, gdje će posjetitelji moći razgledati izložbu starodobnih vozila. Riječ je o atraktivnom sadržaju koji će posebno privući zaljubljenike u klasike, dizajn i povijest automobilizma.

Obilježavanje ove obljetnice usko je povezano s Ferdinandom Budickijem, koji je početkom 20. stoljeća doveo prvi automobil u Zagreb i time označio početak razvoja automobilizma u Hrvatskoj. Program će, uz slavlje ove važne godišnjice, podsjetiti i na značaj inovacija, poduzetništva i vizionara koji su obilježili to razdoblje.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Povratak klasike: Zašto su moderne mokasinke nezaobilazan dio poslovnog stila

Odabirom kvalitetne i bezvremenske obuće pridonosiš svom profesionalnom imidžu i svakodnevnoj udobnosti na radnom mjestu.

Črnko ostao predsjednik Komisije za profesionalni nogomet

Još od 2021. godine bivši predsjednik HNK Gorice Nenad...

VG Vodoopskrba najavila radove – Dio ovog naselja nekoliko sati ostaje bez vode

Stanovnici dijela Mraclina u srijedu, 24. lipnja, nekoliko će...