Redovna izvještajna sjednica Skupštine Udruge umirovljenika i građana ”Zlatna dob” održana je jučer (četvrtak, 16.04.2026., početak u 15 sati) u restoranu Phoenix (Staro Čiče). Sjednicu je otvorila i vodila predsjednica Udruge Jadranka Klarić.



Dnevni red je imao deset točaka: 1. Izbor radnih tijela Skupštine: a) radno predsjedništvo, b) Izbor zapisničara i ovjerovitelja, c) izbor verifikacijske komisije, 2. Izvješće verifikacijse komisije, 3. Izvješće o radu za 2025. godinu, 4. Financijsko izvješće za 2025. godinu, 5. Izvješće Nadzornog odbora, 6. Rasprava o izvješćima i usvajanje istih, 7. Plan rada za 2026. godinu – rasprava i usvajanje, 8. Financijski plan za 2026. godinu – rasprava i usvajanje, 9. Pozdravna riječ gostiju, 10. Pitanja i prijedlozi.



Radno predsjedništvo: predsjednica Jadranka Klarić, dopredsjednik Josip Kušević, Anica Movrić (Financije) i Branka Crnogorac (predsjednica Nadzornog obora). Izvješće o radu za 2025. godinu i Financijsko izvješće za 2025. godinu usvojeni jednoglasno kao i Izvješće Nadzornog odbora. Jednako tako jednoglasno su usvojeni i Plan rada za 2026. godinu, kao i Financijski plan za 2026. godinu.



Udruga ”Zlatna dob” organizirala je u 2025. godini dva druženja (veljača i listopad) u restoranu Phoenix za svoje članove. Ukupno 70 članova Udruge boravilo je 7 dana u odmaralištu Crvenog križa Zaprešić u Selcu, u mjesecu lipnju odnosno mjesecu rujnu 2025. Odlazak članova Udruge u Selce odvija se veće nekoliko godina.


Prošle godine organizirana su i tri izleta: 1. Krapina – muzej neandertalca i Donja Stubica, 2. Škabrnja – Nadin – Zadar , 3. Križevci – posjetili su uz stručno vodstvo konkatedralu i grkokatoličku crkvu, čokolateriju te obilježili Martinje u restoranu Kalnička klijet. Aktivnosti članova Udruge mogle su se ostvariti u sklopu programa ‘Kretanjem do zdravlja’ Grada Velike Gorice i Zagrebačke županije i njihove financijske potpore.


Nakon službenog dijela Skupštine uslijedio je domjenak te glazbeni dio druženja i ples. Nekoliko skladbi otpjevale su članice VIS Danice, a zatim je Grupa Kiss pjesmom i glazbom držala raspoložene umirovljenike i građane u razigranom štimungu.
Galerija fotografija
