Dan planeta Zemlje Pučko otvoreno učilište Velika Gorica obilježit će 19. travnja, iako je službeno on 22. travnja. Na platou ispred Učilišta tako će u 18 sati biti radionica za djecu Udruge za zaštitu životinja 60+ na temu brige o životinjama ‘Sve je lako…ako znaš kako’.
Sat vremena nakon toga počet će predavanje i recital uz pratnju gitare ‘Ekologija drevnih naroda’ u Vijećnici Učilišta.
Obilježavanje Dana planeta Zemlje završava predavanjem i radionicom ‘Uloga građana u pomoći napuštenim životinjama’ koje počinje u 20 sati, a vodi ga Irena Petak iz Udruge Šapica.



