Policajci Policijske uprave zagrebačke tijekom vikenda su pojačano nadzirali alkoholiziranost sudionika u prometu, brzinu vožnje te zloupotrebu droga. Od 27. do 29. siječnja registrirali su 1.118 prometnih prekršaja, od čega je 152 ljudi vozilo pod utjecajem alkohola ili odbilo alkotestiranje. Policija je tijekom vikenda oduzela 139 vozačkih dozvola.
Najviše alkohola, 1,9 promila, policija je izmjerila kod 52-godišnjaka kojeg su zaustavili u Savskoj ulici u Sesvetama.
“Prilikom provođenja akcije, sedam osoba je smješteno u posebne prostorije do prestanka djelovanja alkohola. Tijekom provedbe akcije ‘Nadzora zlouporabe droga’, preliminarno je testirano pet osoba, kod kojih je test bio negativan, a dvije osobe su odbile testiranje. Od 152-ero koji su vozili pod utjecajem alkohola, njih 25 je mladih vozača“, kažu iz PU zagrebačke.



