Iz HDZ-a Zagrebačke županije doznajemo kako je na večerašnjoj sjednici županijskog odbora odlučeno da na predstojećim lokalnim izborima u svibnju ova stranka ide sa svojim kandidatom za župana Zagrebačke županije. Jednoglasnu podršku svih članova županijskog odbora dobio je gradonačelnik Vrbovca Vladimir Bregović.
Vladimir Begović rođen je 28.11.1963. godine u Zagrebu. Godine 1986. diplomirao je I stupnju Fakulteta građevinskih znanosti (VŠS). Profesionalnu karijeru započeo je odmah nakon fakulteta u Hidroelektri, gdje je dvije godine radio kao voditelj projekta. Nakon toga, kratko je radio kao rukovoditelj komercijalne službe poduzeća Univerzal Vrbovec, ali izbijanjem Domovinskog rata se pridružuje Hrvatskoj vojsci u kojoj se sadržao do 1992.

Nakon razvojačenja okušao se u poduzetništvu, a javnu karijeru započinje 1995. godine kao pročelnik u Gradskoj upravi Grada Vrbovca. Javnu službu napustio je 2000. kada postaje predsjednik Uprave poduzeća Gradip Vrbovec, a kratko vrijeme bio je i predsjednik Uprave najvećeg vrbovečkog ponosa – PIK-a, od 2004. do 2005. godine kada je preuzeo dužnost gradonačelnika Vrbovca.
U posljednja tri mandata (12 godina) obnaša dužnost gradonačelnika Vrbovca, a od 2009. se nalazi i na funkciji predsjednika Zajednice športskih udruga i saveza Zagrebačke županije. Bregović se od rane mladosti bavio hrvanjem i aktivni je sportaš, a danas obnaša i vrlo važnu i odgovornu funkciju predsjednika Hrvačkog saveza Hrvatske.
Kako neslužbeno doznajemo nije još uvijek isključeno da HDZ uđe u kampanju u koaliciji sa HSS-om, iako je prema informacijama sa kojima raspolažemo HSS vrlo blizu konkretiziranju sporazuma sa županijskim SDP-om prema kojem bi zajednički kandidat za župana trebao postati sadašnji župan Stjepan Kožić.



