Uoči Sea Star festivala koji EXIT Tim ovog svibnja po prvi put pokreće u Umagu, jučer je ispred Gradske kuće u Novom Sadu krenula velika biciklistička povorka prijateljstva i ljubavi. Vožnja je humanitarnog karaktera, a akciju je inicirala EXIT fondacija u cilju promoviranja regionalne suradnje i dobrosusjedskih odnosa.
Za svaki kilometar koji će biciklisti prijeći od Novog Sada do Umaga, sponzori će donirati određenu sumu novca u cilju nabave radiološkog aparata za Dom Zdravlja u Umagu.
“Drago nam je što iz Novog Sada u Umag, uz magičnu Exitovu festivalsku iskru koja će pokrenuti prvi Sea Star festival, prenosimo i poruku humanosti i regionalne suradnje. Ovo nije samo novi dio Exitove Avanture, nego i proširenje našeg društvenog djelovanja, iz kojeg je sam festival nastao”, istaknuo je Jovan Simić, koordinator humanitarnih aktivnosti EXIT fondacije.
Biciklisti iz kluba Invictabike iz Novog Sada u Umag će stići na dan otvaranja festivala Sea Star, 25. svibnja. Njima će se na ovoj ruti pridružiti i njihovi hrvatski kolege, dok će povorku podržati i drugi sportaši iznenađenja. S početne točke ovog puta biciklisti su ponijeli i Exitovu zastavu na kojoj se nalazi znak mira u obliku srca, kao jedinstveni simbol ove akcije. Među rekvizitima je i vaterpolo lopta, koja će biti ključna za spektakularno otvaranje festivala.
Na ruti dugoj 660 kilometara, biciklisti će iz Novog Sada prenijeti poruke ljubavi i prijateljstva i to kroz Bačku Palanku, Vukovar, Vinkovce, Slavonski Brod, Novu Gradišku, Novsku, Sisak, Veliku Goricu, Jastrebarsko, Karlovac, Vrbovsko, Delnice, Rijeku i Buzet, da bi svoju humanu misiju završili u Umagu. Ovo je samo jedan od koraka u povezivanju država na Balkanu, s težnjom da projekat “Tiha balkanska većina“, kojem je glavni cilj postizanje stabilnosti u regiji, odjekne što jače.



