Samoborska fašnička republika od 2. veljače postaje i centralno mjesto za uživanje za maškare. Uz program na središnjoj fašničkoj pozornici na Trgu kralja Tomislava, paralelno će se kroz dane vikenda odvijati i Fašnik u Centru za mlade – Bunkeru.
Tako će se prvog fašničkog vikenda, u petak 2. veljače, maske u Bunkeru ljuljati u ritmu techno glazbe do ranih jutarnjih sati uz DJ Oggyja iz Rijeke uz kojeg nastupa i DJ Teo Zver iz Samobora. U subotu u Bunker stiže Ljetno kino koje će podsjetiti na hitove iz 80-ih godina, od “novog vala” nadalje.
Početak drugog vikenda na Fašniku u Bunkeru, u petak 9. veljače, počinje Utrpavanjem 3 terora: nastupit će Basta, Odium i Slide. Večer kasnije u Bunker stižu Acid Carrots & Drvored iz Zagreba, koji će svojim izborom glazbe i živom brass sekcijom sigurno rasplesati fašničke alternativce.
Završnica Fašnika u Bunkeru 13. veljače nudi zabavu uz blues i rock jer u Centar za mlade Bunker stižu biogradski Jeremiah’s, osvajači Mega Muzika Awarda za najbolji mladi bend i pobjednici 9. Croatian Blues Challengea te sinjski M.O.R.T..
Koncertni programi Fašnika u Bunkeru u Centru za mlade počinju u 21 sat, ulaz na sve koncerte je besplatan.
Podsjetimo i da će u glazbenom programu 192. Samoborskog fašnika maskirane posjetitelje na Trgu kralja Tomislava u petak, 2. veljače, zabavljati legendarna Crvena jabuka, a dan kasnije Vatra. Drugi vikend, u petak 9. veljače, će u Samoboru nastupiti Klapa Intrade, a dan kasnije Slavonske lole.
Završni program 192. Samoborskog fašnika 13. veljače svojim će koncertom na centralnoj fašničkoj pozornici zaključiti Tony Cetinski.



