Sjajni rezultati za goričku atletiku

Datum:

U Atletskom klubu Velika Gorica imaju razloga za slavlje u samo tjedan dana dobili su dva dvoranska državna prvaka. Dino Bošnjak u seniorskoj kategoriji osvojio je zlato u utrci na 3000 metara, a tjedan dana kasnije, Borna Čeran uradio je to u konkurenciji kadeta u utrci na 1000 metara. Odlična je bila i Mara Goluža koja je u utrci na 600 metara osvojila srebro.

„Zbilja su dobri rezultati. Vidi se da smo tijekom zime napravili dobar posao, snalazili smo se kako smo mogli. Sad polako dolaze natjecanja na stazi i ja očekujem da će rezultati biti dobri kao i oni u dvorani. Imali smo sreće da nije bilo snijega pa smo mogli trenirati ove zime“, rekao nam je trener Damir Bošnjak.

Novootvorena atletska dvorana na Zagrebačkom velesajmu trebala bi trajno riješiti problem treniranja goričkih atletičara tijekom zimskih mjeseci. Riječ je o dvorani u kojoj je moguće trenirati sve atletičarske discipline, a ima i sve sadržaje potrebne za trening i natjecanja.

„U dogovorenim terminima moći ćemo tamo trenirati, a što je najvažnije nije nam daleko. Od stadiona smo tamo za 20-tak minuta. Kad god budu loši vremenski uvjeti ići ćemo tamo. Ovo je velika stvar kako za nas tako i za kompletnu zagrebačku i hrvatsku atletiku“, dodao je Bošnjak.

No, nisu to jedini dobri rezultati za goričku atletiku. I članovi Atletskog kluba osoba s invaliditetom „Uspon“ napravili su odličan posao na Zimskom bacačkom prvenstvu Hrvatske za osobe s invaliditetom. Sobočan Nataša i Celjak Renata zauzele su prva dva mjesta u natjecanju bacanja kugle, s time da je Sobočan bila prva i u bacanju diska, a Celjak druga u bacanju koplja. Velimir Šandor i Dominik Počkal zauzeli su prva dva mjesta u disku.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...