Konstituiran Savjet mladih Zagrebačke županije

Datum:

Održana je konstituirajuća sjednica Savjeta mladih zagrebačke županije na kojoj je za predsjednika je izabran Mihael Karačić, a za njegova zamjenika Željko Nagy.

Glavna će nam zadaća biti koherentnost i povezanost sa savjetima mladih općina i gradova, a zajednički cilj poboljšati položaj mladih u županiji. Držat ćemo se dopuštenih zakonskih okvira i dostavljati prijedloge kako bi se mogla unaprijediti područja kojima se mladi bave“ – istaknuo je nakon izbora Karačić.

Savjet mladih, savjetodavno tijelo Županijske skupštine ima 13 članova. Uz Karačića i Nagyja, članovi su Ana Marija Ambrušec, Dominik Baltić, Josip Blazin, Ivan Borojević, Marinela Draganić, Daria Đurina, Antonio Lisičak, Tihomir Svečnjak, Ivana Šošić, Nikola Vrabec, te Andrija Rotim (Velika Gorica).

Konstituirajućoj sjednici novoga saziva Savjeta mladih prisustvovali su predsjednik Županijske skupštine Damir Mikuljan i njegovi zamjenici Ljubica Ambrušec i Zvonko Kunić te zamjenica župana Nadica Žužak.

Savjet mladih budu nadu. Čine ga izuzetno kvalitetni ljudi koji već imaju određena iskustva u radu lokalnih savjeta mladih, a neki i međunarodna iskustva. Velika većina njih studira ili je pred završetkom studija, dakle imaju potrebna znanja za kvalitetan rad“, rekao je predsjednik Skupštine Mikuljan, dodavši da Savjet mladih raspravlja o svim javnim politikama koje su utjelovljene u prijedlozima odluka i akata koji dolaze na dnevni red Županijske skupštine.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Vrlo zanimljivo pojačanje! Gorički napad pojačao je “mali Mandžo”

Nakon bekova Cvijanovića i Brauta te francuskoga krila Carolea,...

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...