U Strukovnoj školi pozvali učenike i djelatnike: ‘Danas se nosi ružičasto!’

Datum:

Osim što svoje učenike pokušavaju obrazovati, u velikogoričkoj Srednjoj strukovnoj školi odlučili su pokušati djelovati i odgojno. Iskoristili su svjetsku manifestaciju i pozvali sve svoje učenike i djelatnike da se pridruže borbi protiv jednog od najvećeg problema u današnjem obrazovanju, a to je nasilje među djecom.

“Zadnje srijede u veljači u Hrvatskoj se obilježava Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, a kojeg je 2017. godine potvrdio i Hrvatski sabor. Poznatiji kao Pink Shirt Day, Dan ružičastih majica je kao ideja nastao 2007. godine u Kanadi, kada je dječak koji je u znak podrške svojoj majci teško oboljeloj od karcinoma dojke, u školu došao u ružičastoj majici, zbog čega je bio izložen vršnjačkom nasilju. U znak potpore zlostavljanom dječaku, njegovi školski kolege su također počeli nositi ružičaste majice koje su ubrzo, na globalnoj razini, postale simbol borbe protiv među vršnjačkog nasilja u školama.

Problem vršnjačkog nasilja je prisutan u našem okruženju i zato moramo reagirati. Nije svatko od nas doživio nasilje, ali moramo biti svjesni da postoje oni koji jesu. Možda je to netko od naših prijatelja, braće i sestara, a možda netko za koga niti ne znamo. Pružimo im podršku zauzimanjem stava protiv nasilja.

I ove godine, taj dan ćemo obilježiti odijevanjem ružičaste majice i to u srijedu 27. veljače. Svi su pozvani sudjelovati u ovom plemenitom činu, učenici, roditelji, učitelji i svo ostalo osoblje škole.

Odijevanjem majice doista možemo učiniti promjenu. Ako pomognemo jednoj osobi u borbi protiv vršnjačkog nasilja, napravili smo velik posao.

U srijedu, 27. veljače, velik će dio Hrvatske osvanuti u ružičastom.

Neka ružičasta bude i naša škola!”

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Gotovo 200 darivatelja krvi u tri dana – Goričani još jednom pokazali veliko srce

Lipanjska akcija dobrovoljnog darivanja krvi u prikupila je 194...

Više od 10 milijuna eura za zelene projekte u Sisačko-moslavačkoj županiji

Ministar Branko Bačić je u posjetu Novskoj uručio četiri ugovora za projekte razvoja zelene urbane infrastrukture na području Sisačko-moslavačke županije.

JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju...

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...