Aktualni sat o izgradnji autobusnog terminala, novih 200 vrtićkih kapaciteta te dovršetak domova u Čiču i Buševcu

Datum:

Posljednjeg dana veljače, sastali su gorički vijećnici na 15. sjednici Gradskog vijeća. Nakon što je prihvaćen Dnevni red, na Aktualnom satu svoja je pitanja postavilo 12 vijećnika. Što je s projektom novog autobusnog terminala i s klizištem u Šiljakovini u Ulici Fiketi zanimalo je vijećnicu Karmen Rak koja je prva izašla za govornicu.

– Projekt je u završnoj fazi. Arhitektura je gotova, a čekamo još strojarstvo i elektroinstalacijske radove. Nakon toga ćemo predati zahtjev za građevinsku dozvolu i očekujemo da bi na jesen mogli dobiti izvođača radova. Za sad je predviđena cijena cijele investicije 3 do 4 milijuna eura, možda će biti i manje. A rok za izvršenje radova je godinu dana – istaknuo je pročelnik Dubravko Katulić te se osvrnuo i na pitanje klizišta.

– Problem je što su klizišta na velikoj strmini. Razgovarali smo sa stručnjacima kako to odraditi. Ili ćemo morati ići na izradu projektne dokumentacije s obzirom na velike strmine ili ćemo moći to na neki jednostavniji način riješiti s pilotima da onemogući zemlju da se dalje ne urušava. Sada je stabilno, ali da se ne pogorša moramo to spriječiti – dodao je Katulić.

Iduća je bila Ivana Belošević s upitom o dovršetku Vatrogasnog doma u Buševcu.

– Priprema se dokumentacija za završetak radova, a trebalo bi biti gotovo idući tjedan. Kroz desetak dana trebao bi biti raspisan natječaj za završetak radova. Ono što još treba napraviti su kompletne instalacije, električne i vodovodne, unutarnje uređenje, fasada i uređenje okoliša. Procijenjena vrijednost je oko 600 tisuća eura. Očekujemo da bi izvođača imali do 1. srpnja, a završetak radova očekujemo na proljeće iduće godine – odgovorio je pročelnik Dražen Bačurin.

Dragicu Stelu Svračak upitala je za autobusnu stanicu na potezu od Domovinskog mosta prema zračnoj luci, a koja nedostaje mještanima Selnice i Petine.

– Hrvatske ceste kada su radile taj dio nisu predvidjele autobusni promet već je bio predviđen željeznicom ili tramvajem. Dobili smo peticiju stanovnika i problem postoji. Pokušali smo ga riješiti, a s obzirom da je to državna cesta uputili smo zahtjev oko izgradnje stajališta te su odgovorili kako to nije izvedivo. Napravili smo elaborat i ponudili rješenje da stajalište možda bude na križanju, ali dobili smo odbijenicu i od policije i Hrvatskih cesta – dodao je Katulić.

U kojoj je fazi dom u Novom Čiču, zanimao je vijećnika Stipu Duvnjaka. Situacija je slična kao i za dom u Buševcu.

– Natječaj je završen i sklopljen je ugovor za završetak radova čija je vrijednost oko 690 tisuća eura bez PDV-a. Idući tjedan izvođač bi trebao biti uveden u postao, a do kraja godine bi radovi trebali biti završeni – rekao je pročelnik Bačurin.

Vijećnika Damira Slojšeka zanimala je situacija s novim reciklažnim dvorištem u Kurilovcu.

– Postojeće reciklažno dvorište kod Sajmišta je na privatnoj parceli te se do kraja godine mora iseliti. Kroz dva do tri tjedna bi trebalo biti gotovo. Bilo bi i prije, ali vremenski uvjeti nisu dopuštali betonažu ostalih ploča. Još se treba dio izasfaltirati te postaviti pola zaštitne ograde. Prema informacijama građani su bili obaviješteni o tome, a kada je u pitanju smrad, smrada neće biti s obzirom da se tamo ne odlažu stvari koje bi mogle na to utjecati – odgovorio je Ivan Rak, predsjednik Uprave VG Čistoće.

Vedrana Zobeca zanimala je rekonstrukcija Bratstva I, kao i vrtići kapaciteti za novu pedagošku godinu. Pročelnica Lana Krunić Lukinić tu je istaknula kako se radi niz projekata kojima će se u novoj pedagoškoj godini osigurati novi vrtićki kapaciteti za oko 200 mališana.

– Radi se na projektu Goričanke 2, koji će imati kapacitet 6 odgojnih skupina za 120 djece. Ide se u prenamjenu prostora objekta DVD-a Gradići gdje će se ove godine smjestiti 60 djece. Imamo u planu riješiti pitanje vrtića i u Kobiliću. Iskoristi će se dio prostor pored društvenog doma gdje bi trebale biti dvije skupine. Taj projekt planiramo ove godine prijaviti na MPO poziv 3. Našli smo zemljište i na području MO Turopolje gdje želimo napraviti još jedan vrtić za 70 djece i taj projekt planiramo prijaviti na isti poziv kao i projekt iz Kobilića – ispričala je Krunić Lukinić te dodala kako je Grad potpisao i partnerstvo s Općinom Orle koja će osnovati vrtić na svom području, a on će biti dio goričkog centralnog vrtića Velika Gorica.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

– Dobili su sredstva, uskoro će biti potpisan i ugovor te će se krenuti ubrzo i sa samom izgradnjom. Naše partnerstvo znači da će i djeca s područja Velike Gorice i okolnih naselja poput Ribnice, Čičke Poljane i Čiča ići u taj vrtić. Ove godine će biti i novih 20 vrtićkih mjesta u Područnoj školi Dubranec. Spomenut ću tu još i dva nova vrtića u Pokupskoj ulici te Kolarevoj – dodala je Krunić Lukinić.

Bila su tu još i pitanja o statusu Tržnog centra te postoje li dugovanja zakupnika/vlasnika prema gradu, zatim o lokalnom prijevozu, rok izgradnje škole u Dubrancu, nepropisna parkiranja kod Doma zdravlja kao i problem kašnjenja i dostave pošte od strane Hrvatske pošte.

 

 

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Zamke ljetnog odmora

Za ugodno ljeto, priprema je dio posla kako bi to vrijeme bilo što bezbrižnije.

Novo lice na desnom boku: Filip Braut došao naslijediti Trontelja

Dugo je trajala neizvjesnost po pitanju statusa sjajnog Slovenca...

Kontejneri za glomazni otpad nisu za sve! VG Čistoća upozorava na zlouporabe

Samo dosljednim poštivanjem pravila možemo osigurati urednost javnih površina i dugoročno funkcionalan sustav zbrinjavanja otpada u gradu.

Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu

Medicinski centar Gorica svim umirovljenicima odobrava 15 posto popusta na određene pretrage.