Autotrans najizgledniji novi prijevoznik na gradskim linijama – ugovor ‘težak’ 20,56 milijuna eura

Datum:

Danas je objavljena Odluka o odabiru novog autobusnog linijskog prijevoznika koji bi umjesto ZET-a trebao idućih sedam godina voziti putnike na gradskim linijama, doznajemo iz gradske uprave. Na treći po redu natječaj Grada Velike Gorice javile su se dvije tvrtke, a prihvaćena je ponuda Autotransa u visini 20,56 milijuna eura. Druga je bila ponuda tvrtke Autoturist iz Samobora u visini 21,18 milijuna. Grad kao naručitelj je odbio ovu ponudu, jer je, osim više cijene, prijevoznik naveo kako autobusi koji bi izvršavali prijevoz ne zadovoljavaju normu motornih vozila Euro V ili jednakovrijednu iz čega se može zaključiti da se radi o starijim tipovima vozila, piše, među ostalim, u Odluci koju je 4.siječnja potpisao gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Rok za žalbu je deset dana, pa bismo do sredine mjeseca trebali znati je li natječaj i uspješno okončan.

ZET će i dalje voziti međužupanijske linije koje spajaju Veliku Goricu sa Zagrebom, a podsjećamo kako će prijevoz na linijama novog prijevoznika unutar goričkog područja za sve korisnike biti besplatan.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu

Medicinski centar Gorica svim umirovljenicima odobrava 15 posto popusta na određene pretrage.

Zagrebačka županija razvija novu turističku priču: pčelarstvo postaje atrakcija

Zaključci fokus skupine poslužit će za izradu Strategije razvoja apiturističke destinacije te razvoj novih turističkih proizvoda, api-ruta i digitalne platforme.

Croatia Internacional Chess Festival 2026 u Buševcu

Prvo izdanje Croatia International Chess Festivala, događaja koji želi...

FOTO RCK Održana radionica za odrasle – Uvod u 3D svijet

RCK Industrija 4.0 organizirala je dvodnevnu besplatnu, praktičnu radionicu...