Besplatni vlakovi za starije – već u pet mjeseci prevezeno više od 136 tisuća putnika

Datum:

Photo: Marko Seper/PIXSELL

U prvih pet mjeseci ove godine besplatnu vožnju vlakom iskoristilo je 136.763 umirovljenika i građana starijih od 65 godina, pokazuju podaci HŽ Putničkog prijevoza, koje prenosi Mirovina.hr.

To je već sada gotovo 87 % ukupnog broja korisnika iz cijele prošle godine, što upućuje na nastavak rasta interesa za ovu mjeru. Najviše korisnika i dalje dolazi iz Zagreba, koji prednjači u otvaranju korisničkih profila, uz još nekoliko županija koje bilježe pojačano korištenje povlastice.

Projekt besplatnog prijevoza uveden je 2024. godine kao pilot mjera, a u međuvremenu je postao stalna pogodnost za starije građane. Dok je 2024. zabilježeno 178.406 korisnika, prošle godine broj je pao na oko 153.000.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

VG Vodoopskrba najavila radove – Dio ovog naselja nekoliko sati ostaje bez vode

Stanovnici dijela Mraclina u srijedu, 24. lipnja, nekoliko će...

Mlade snage stigle na Grabu: Mikulin i Cindrić novi igrači Mraclina!

Rečenica "s velikim zadovoljstvom predstavljamo novo pojačanje naše seniorske...

Nagradni lipanj u KTC supermarketu u Velikoj Gorici

KTC supermarket tako još jednom donosi kombinaciju povoljne kupnje i dodatnih pogodnosti za svoje kupce na početku ljetne sezone.