Photo: Marko Seper/PIXSELL
U prvih pet mjeseci ove godine besplatnu vožnju vlakom iskoristilo je 136.763 umirovljenika i građana starijih od 65 godina, pokazuju podaci HŽ Putničkog prijevoza, koje prenosi Mirovina.hr.
To je već sada gotovo 87 % ukupnog broja korisnika iz cijele prošle godine, što upućuje na nastavak rasta interesa za ovu mjeru. Najviše korisnika i dalje dolazi iz Zagreba, koji prednjači u otvaranju korisničkih profila, uz još nekoliko županija koje bilježe pojačano korištenje povlastice.
Projekt besplatnog prijevoza uveden je 2024. godine kao pilot mjera, a u međuvremenu je postao stalna pogodnost za starije građane. Dok je 2024. zabilježeno 178.406 korisnika, prošle godine broj je pao na oko 153.000.
