Dan narcisa “osunčao” tmurnu subotu, borbu protiv raka dojke podržao Grad Velika Gorica i Zagrebačka županija

Datum:

Subotnje sivilo i kiša koja je rominjala u Velikoj gorici nije spriječila članice i volonterke Udruge Edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije da u još jednoj humanitarnoj akciji podrže žene oboljele od raka dojke ali i da podsjete prolaznice da je briga o zdravlju i osluškivanje našeg tijela odgovornost svih nas. 

Po buketić narcisa došao je i gradonačelnik Krešimir Ačkar u društvu svojeg zamjenika Nevena Karasa i predsjednika Gradskog vijeća Darka Bekića, koji su kupnjom podržali akciju.  

Velika Gorica, 15.03.2025. Dan narcisa. Foto: David Jolić/rvg.hr

– Suosjećamo sa svim ženama koje se bore s rakom dojke i zahvaljujemo svima koji kroz zdravstvene akcije, udruge i stručni rad pomažu podizanju svijesti i pružanju podrške. Velika zahvala gospođi Đurđi Dehin i njezinoj udruzi,  i svima koji svojim nesebičnim radom pomažu u prevenciji. Također, pozivamo sve naše sugrađanke da se odazovu na redovite preglede, jer svi znamo da je to ključno u spašavanju života – poručio je gradonačelnik. 

Velika Gorica, 15.03.2025. Dan narcisa. Foto: David Jolić/rvg.hr

Predsjednica Udruge, Đurđa Dehin još je jednom istaknula da je ovo samo jedan dan u godini, kada diljem županije simboličnom prodajom narcisa, ženama usmjeravaju pažnju na samopregled. 

– Ali trebale bi tijekom cijele godine uzimati vrijeme samo za sebe, za osluškivanje svojega tijela i pravovremeno reagirati ako primijete promjene, jer rak dojke je izlječiv ako se otkrije na vrijeme, u ranom stadiju bolesti. Zato, kako i naziv naše udruge glasi, edukacijom želimo podsjetiti žene na samopregled – podsjetila je Dehin. 

Velika Gorica, 15.03.2025. Dan narcisa. Foto: David Jolić/rvg.hr

U ime Zagrebačke županije Dan narcisa podržao je svojim dolaskom i kupnjom narcisa zamjenik župana Zagrebačke županije, Ervin Kolarec. 

– Zagrebačka županija svake godine podrži ovu humanitarnu akciju jer smo prepoznali da svojim radom podižu zdravstveni standard, brinu o podizanju svijesti o brizi o zdravlju a organiziraju i preglede žena mamografom, ultrazvučne preglede i denzitometriju, predavanja za mlade djevojke u srednjim školama, stoga Županija i financijski pomaže u realizaciji njihovih programa – rekao je Kolarec.

Velika Gorica, 15.03.2025. Dan narcisa. Foto: David Jolić/rvg.hr

Podsjetimo da Udruga djeluje 24 godine te je na njen poticaj, svojevremeno Zagrebačka županija prva u Hrvatskoj kupila mobilni mamograf kojim su žene mogle obaviti pregled dojki bez posjeta zdravstvenoj ustanovi.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Novom Čiču „Spark“ obilježio svetkovinu Sv. Ivana Krstitelja uz poeziju i glazbu

U Novom Čiču 20. lipnja, u sklopu svetkovine zaštitnika...

Bombardiranje ne prestaje! NK Buna vratila kući i viceprvaka Europe…

Na bregima su očito odlučili sve poslove pozavršavati prije...

Klaf postao Kljaf! Gorički trener sjeda na klupu albanskog velikana

Proljetni dio prošle sezone, nakon rastanka sa Širokim Brijegom,...

Gorica se budi u zoru! Stigao Francuz iz Slovenije, na treningu i Pršir

Točno mjesec dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni,...