FOTO Gimnazijalci pobijedili na gradskom natjecanju u košarci

Datum:

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (petak, 07.03.2025.) u dvorani Srednje strukovne škole. Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Mihael Tomić. Pobjednici su mladići iz Gimnazije koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Zrakoplovne tehničke škole rezultatom 41:36.

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Odlučujuću prednost gimnazijalci su ostvarili u drugoj četvrtini. Najefikasniji kod pobjednika Stipić (15) i Jukić (13), a u poraženom sastavu Dragojević (25), uvjerljivo najbolji igrač utakmice.

Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr
Velika Gorica, 07.03.2025. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće. Foto: David Jolić/rvg.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2024./2025.

REZULTATI  Polufinale  ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 36:21, ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 58:40. Za 3. mjesto: ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar 48:44 (12:12, 10:11, 12:14, 14:7).  Finale: ŠSD GVG –  ŠSD Zrakoplovac 41:36 (9:10, 15:6, 5:8, 12:12).

ŠSD GVG: A.Tomić (cap.), Duspara, Kurjak, Gojčeta, Petranović, Stipić, Šafranko, Holub, Jukić, Nuić, Rapaić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Kako mladi gledaju društvene mreže? Evo što je pokazalo novo istraživanje

Gotovo polovica mladih u Europskoj uniji smatra da društvene...

PREGLED DEMOGRAFSKIH MJERA Evo što Zagrebačka županija nudi mladima, obiteljima i studentima

Roditelji u Zagrebačkoj županiji za svako novorođeno dijete mogu...

Hrvati sve češće putuju, ovo su najpopularnije destinacije

Putovanja su postala sve češća zanimacija velikog broja građana,...

Hrvatska danas obilježava Dan moždanog udara: Brza reakcija može spasiti život

Upućuje se apel građanima da nauče prepoznati simptome ove bolesti jer pravodobno reagiranje može biti presudno za spašavanje života.