FOTO Izložba ‘Steklo’ Stjepana Kosa i Violete Antunović  u Muzeju Turopolja

Datum:

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Velikogorički umjetnici Stjepan Kos i Violeta Antunović htjeli su zajedničkom izložbom ”Steklo”, koja je otvorena u Muzeju Turopolja danas (utorak, 14. lipnja 2022.), pokazati beskrajne mogućnosti stakla kao materijala od kojeg zahvaljujući tehnikama i tehnologijama mogu nastati prekrasni predmeti i umjetnički radovi. Sva izložena djela nastala su tehnikom fuzije stakla, pri čemu se staklo peče u peći za fuziju na temperaturi od 600 – 800 stupnjeva Celzijusa.

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Ante Živković Fošar, Violeta Antunović, Stjepan Kos. Foto: David Jolić/rvg.hr
14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Stjepan Kos je jedan od osnivača staklarskog obrta koji je prerastao u repektabilnu tvrtku ”Gorica staklo”. Sebe naziva zanatlijom, ne umjetnikom, a najveći fokus njegova rada je fuzija stakla u kojem uvijek iznova stvara nešto novo.

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr
14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Violeta Antunović cijeli život crta, slika i samouka je. Od 2007. godine surađuje sa Stjepanom Kosom, naziva ga svojim učiteljem. Oslikava stakla i uči tehnike izrade fuzije stakla.

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr
14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Oboje autora su članovi Udruge likovnih umjetnika Velika Gorica. Svoje radove izlažu na samostalnim izložbama te aktivno sudjeluju na zajedničkim izložbama i likovnim kolonijama u organizaciji Udruge likovnih umjetnika Velike Gorice.

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Otvorenje izložbe bilo je izuzetno dobro posjećeno, o umjetničkoj dimenziji izložbe govorio je Ante Živković Fošar. Uz prigodan domjenak  za glazbeni ugođaj pobrinuo se Željko Krušlin Kruška. Izložba ostaje otvorena do 01. srpnja 2022. godine.

14.06.2022. Velika Gorica. Izložžba ”Steklo” Stjepana Kosa i Violete Antunović u Muzeju Turopolja. Foto: David Jolić/rvg.hr

Ujedinjeni narodi proglasili su 2022. godinu Međunarodnom godinom stakla s ciljem dodatne afirmacije staklarstva kroz povijest i razvoj tehnologije, umjetničko oblikovanje, gospodarski značaj i revitalizaciju staklarstva kroz kreativno poduzetništvo.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Zagrebačka županija razvija novu turističku priču: pčelarstvo postaje atrakcija

Zaključci fokus skupine poslužit će za izradu Strategije razvoja apiturističke destinacije te razvoj novih turističkih proizvoda, api-ruta i digitalne platforme.

Croatia Internacional Chess Festival 2026 u Buševcu

Prvo izdanje Croatia International Chess Festivala, događaja koji želi...

FOTO RCK Održana radionica za odrasle – Uvod u 3D svijet

RCK Industrija 4.0 organizirala je dvodnevnu besplatnu, praktičnu radionicu...

Učenici OŠ Nikole Hribara uskoro će surađivati s vršnjacima iz Europe, odobren novi Erasmus+ projekt

Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren je novi Erasmus+ projekt...