FOTO Održano Međužupanijsko natjecanje u debati za srednjoškolske debatne klubove

Datum:

18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Ksenija Vatavuk Margetić i članice dva debatna kluba Ekonomske škole. Foto: David Jolić/rvg.hr
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Tri tima Debatnog kluba Velika Gorica. Foto: Katarina Drvodelić
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: David Jolić/rvg.hr

Međužupanijsko natjecanje u debati za srednjoškolske debatne klubove iz kontinentalne Hrvatske u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je u prostoru škole, 18.-19. ožujka 2023. godine. Natjecalo se 17 debatnih klubova iz 7 gradova: Gline, Siska, Nove Gradiške, Bjelovara, Županje, Rijeke i Velike Gorice.

18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: David Jolić/rvg.hr
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Vesna Brkljačić. Foto: David Jolić/rvg.hr
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: David Jolić/rvg.hr

Unutar dva dana debatanti su debatirali u 6 kola, od kojih su 4 bila na zadanu tezu, a dva na ad hoc teze. Zadana teza je glasila: Ovaj dom bi uveo društveno ocjenjivanje građana (social credit system). Dvije ad hoc teze, koje su debatanti dobili sat vremena prije debate bile su: Ovaj dom bi zabranio religijskim vođama, figurama ili institucijama da javno komentiraju ili se miješaju u politiku i Ovaj dom bi na izborima osobama dao broj glasova obrnuto proporcionalno njihovim godinama.

18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: David Jolić/rvg.hr
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: David Jolić/rvg.hr

Iz Ekonomske škole natjecale su se dvije ekipe: Titan I – Ivana Spoja, Paula Štefančić i Lucija Kišić i Titan II – Dora Vučković, Tea Koleš i Mia Perković. Vodila ih je mentorica pedagoginja mr.sc. Ksenija Vatavuk Margetić.

18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: Katarina Drvodelić
18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: Katarina Drvodelić

Na natjecanju sudjelovala su i tri tima iz Debatnog kluba Velika Gorica pod vodstvom mentorice Katarine Drvodelić: DKGVG 4 – Marta Crnogača, Dario Jurič, Gabrijea Golub; DKGVG 2 – Anamarija Barać, Magdalena Rak, Fran Rapaić; DKGVG 1 – Matea Barić, Klara Pavlečić i Hana Biloglav. Prema riječima mentorice Drvodelić, njeni timovi su bili uspješni, DKGVG4 se plasirao na 4. mjesto te ima šanse da se plasira na državno natjecanje. Osim toga, Crnogača, Jurič i Golub su među 10 najboljih govornika natjecanja.

18.03.2023. Velika Gorica. Međužžupanijsko natjecanje u debati srednjoškolskih debatnih klubova. Foto: Katarina Drvodelić

Prije natjecanja ravnateljica Ekonomske škole Vesna Brkljačić je u kraćem govoru pozdravila natjecatelje, zaželjela im dobrodošlicu i uspjeh na natjecanju. Nakon nje učenici škole domaćina izveli su kratki kulturno umjetnički program.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Črnko ostao predsjednik Komisije za profesionalni nogomet

Još od 2021. godine bivši predsjednik HNK Gorice Nenad...

VG Vodoopskrba najavila radove – Dio ovog naselja nekoliko sati ostaje bez vode

Stanovnici dijela Mraclina u srijedu, 24. lipnja, nekoliko će...

Mlade snage stigle na Grabu: Mikulin i Cindrić novi igrači Mraclina!

Rečenica "s velikim zadovoljstvom predstavljamo novo pojačanje naše seniorske...