Mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica) odlaze sutra (četvrtak, 22.05.2025.) u Crikvenicu na 12. Državno prvenstvo mažoretkinja (23.-25.05.2025.) u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) i Europske asocijacije mažoret timova (EMTA).


Posljednjeg dana prvenstva (nedjelja, 25. svibnja) biti će održan i Europa Grand Prix EMTA-e 2025.



Na prvenstvu će sudjelovati 82 natjecateljice PK Barbara u 6 natjecateljskih formacija. Plasmanom na Regionalnom prvenstvu odlazak na Državno prvenstvo izborile su 34 koreografije (solo, duo/trio, mini formacije) te dva defilea i 10 velikih formacija.


Za ukupno 46 koreografija prvenstvo u Crikvenici biti će i kvalifikacijsko za Europsko prvenstvo (rujan 2025.). Unutar prvenstva biti će i natjecanje za Kup Republike Hrvatske za starije kadetkinje i seniorke (minimalan uvjet je da mažoret tim predstavi jedan defile i dvije velike formacije).
Galerija fotografija
