Naslovnica Vijesti FOTO Pola stoljeća prijateljstva proslavljeno i na rumunjski način! Evo kako su...

FOTO Pola stoljeća prijateljstva proslavljeno i na rumunjski način! Evo kako su se Buševčani proveli

0

Neke obljetnice zavrijedile su i dvostruka slavlja, a upravo to je slučaj kad je u pitanju proslava 50 godina suradnje i prijateljstva Ogranka seljačke sloge Buševec i Doma kulture Klokotić i istoimenog KUD-a iz Rumunjske, koji okuplja tamošnje Hrvate.

Nakon svibanjske proslave u Buševcu, početkom proteklog tjedna, od 15. do 17. rujna, održan je drugi dio proslave, ovog puta u rumunjskom Kotliću i to pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH. Značajna je obljetnica proslavljena uz folkloraški susret, šetnju kroz mjesto, uz puno veselja, zajedničke pjesme i plesa, rezanja torte i nazdravljanja šampanjcem. Donosimo djelić atmosfere koji je vrijedno bilježila Irena Rožić iz OSS Buševec. A priču o ovom posebnom prijateljstvu dugom pola stoljeća možete pročitati OVDJE.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version