FOTO Puhački orkestar DVD-a Velika Gorica otvorio 17. Velikogorički Brass festival

Datum:

04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr

Puhački orkestar DVD-a Velika Gorica pod ravnanjem dirigenta Mire Taradia otvorio je 17. Velikogorički Brass festival u Dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta sinoć (četvrtak, 04. svibnja 2023.) s početkom u 20 sati. Prije izlaska glazbenika na pozornicu posjetiteljima su se kratkim govorima obratili Tomislav Špoljar, umjetnički direktor Brass festivala, Ervin Kolarec, zamjenik župana Zagrebačke županije i Darko Bekić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, koji je i otvorio Festival.

04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr
04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr

Nakon prvog glazbenog bloka dirigent Miro Taradi predstavio je tri učenika Umjetničke škole Franje Lučića, koji su imali solo točke: Jakša Hum (solo truba), Toni Požgaj (solo trombon) i Marin Ćaćić (solo truba). Solo dionicu imale su i osam glazbenica s flautom, kao i trio s trubama: Tibor Rajtarić, Stefan Gjorgiev i Veronika Kantarević.

04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr
04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr

Gost koncerta bila je Vanda Winter, pjevačica, kazališna i televizijska glumica, koja je jednu pjesmu interpretirala uz klavirsku pratnju Gorana Kovačića, a drugu je pjevala s pratnjom Puhačkog orkestra.

04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr
04.05.2023. Velika Gorica. Otvoren 17. Velikogorički Brass festival. Foto: David Jolić/rvg.hr

Među posjetiteljima su bili, između ostalih, Anita Pišković, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta i Dražen Kurilovčan, voditelj Odjela za kulturu POUVG-a. Moderatorica programa bila je Mirjana Ćorić.

Festival se nastavlja danas (Dvorana Gorica POU-a, petak, 05.05.2023., 20 sati) – nastupa Big Band Hrvatske liječničke komore.

Galerija fotografija

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

U Novom Čiču „Spark“ obilježio svetkovinu Sv. Ivana Krstitelja uz poeziju i glazbu

U Novom Čiču 20. lipnja, u sklopu svetkovine zaštitnika...

Bombardiranje ne prestaje! NK Buna vratila kući i viceprvaka Europe…

Na bregima su očito odlučili sve poslove pozavršavati prije...

Klaf postao Kljaf! Gorički trener sjeda na klupu albanskog velikana

Proljetni dio prošle sezone, nakon rastanka sa Širokim Brijegom,...

Gorica se budi u zoru! Stigao Francuz iz Slovenije, na treningu i Pršir

Točno mjesec dana nakon posljednje utakmice u prošloj sezoni,...