Nakon par godina pauze uzrokovane pandemijom i potresima, u Gradiće se na Bijelu nedjelju vratio tradicionalni koncert ‘Jezuš nam je gore vstal’ koji već 15-tak godina organizira Kulturno umjetničkog društva Gradići. Uz domaćine nastupili su i zagrebački ženski komorni zbor ‘Cantus ante omnia’, KUD ‘Dučec’ iz Mraclina, te HPD ‘Kučani’ iz Kuča.
– U našoj prepunoj crkvi Svetog Antuna Padovanskog bilo je pravo zadovoljstvo nastupiti i vratiti se nakon duže pauze. Izuzetno smo ispunjeni, i u duhu i u srcu, jer je koncert zbilja bio predivan. Već se veselimo onom dogodine! – rekla nam je Gordana Kovačić, predsjednica KUD-a Gradići.
