Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.


Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).


Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Pobjednici su mladići iz Ekonomske škole, koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Srednje strukovne škole rezultatom 40:25.


Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje u košarci.
Galerija fotografija
Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2025./2026.
REZULTATI Polufinale ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 17:31, ŠSD GVG –ŠSD Gorek 28:34. Za 3. mjesto: ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 48:22. Finale: ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 40:25.
ŠSD Gorek: Lukas Galeković, Patrik Đurović, Andrija Hrstić, Patrik Vidak, Ivano Iljkić, Luka Habijanec, Gabrijel Kovačević, Roko Imprić, Dominik Kelava, Vid Mareković, Nikola Huzjak, Leon Ćosić. Voditelj: Marko Novaković, prof.
