U Galeriji Trumbetaš u Velikoj Gorici u petak 21. ožujka u 18 sati izložbu fotografija otvara velikogorička fotografkinja Andrea Kovač.
– Trenutačno radim na projektu osnaživanja žena pod nazivom Izlazak iz sjene. Kroz projekt želim pozvati žene koje su dosad prošle svoje kušnje i unatoč teškim periodima su i dalje tu s osmijehom na licu jer se nisu predale. Želim da žene koje hrabro guraju dalje zastanu i upiju svoje uspjehe. Želim im osvijestiti koliko su vrijedne točno takve kakve jesu i dodatno ih osnažiti. Kad jedna takva žena istupi i svojim primjerom pokaže što je sve moguće, postaje ohrabrenje i motivacija svima koje tek kreću ili se boje krenuti utirati svoje puteve. Ona onda svojim primjerom osnažuje druge – poručuje autorica.
Prema njenim riječima, ideja za fotografiranje je dijelom proizašla i iz spoznaje o ljekovitosti riječi, jer je svaka žena na fotografiji odabrala riječ koja ima posebno značenje za nju, opisuje njezine uspjehe i daje joj ohrabrenje, a na portretima je ta riječ kaligrafijom upisana na tijelo.
Izložba je otvorena do 6. travnja.
