Goričke gimnazijalke na državnom, rasturile na natjecanju u – vjeronauku!

Datum:

Gimnazijalke Marija Medić, Lucija Medić, Paula Sremić i Ana Marija Bradić sudjelovale su na međužupanijskom natjecanju iz vjeronauka za Zagrebačku nadbiskupiju održanom 4. ožujka u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu u Zagrebu. Na natjecanju su sudjelovali predstavnici četiriju županija, Grada Zagreba, Zagrebačke, Karlovačke i Krapinsko-zagorske županije, a po najboljem bodovnom ostvarenju, odnosno po načelu izvrsnosti, na nadbiskupijsku razinu pozvane su dvije osnovnoškolske i jedna srednjoškolska ekipa.

Pobjedničku ekipu vodila je  mentorica Nataša Čurić, osvojile su prvo mjesto na nadbiskupijskoj razini natjecanja Vjeronaučne olimpijade i time ostvarile uvjete za prolaz na državnu razinu natjecanja. Okupljene je u ime Zagrebačke nadbiskupije pozdravio je preč. Marko Kovač, biskupski vikar, koji je ujedno učenike i ohrabrio na početku  njihovog natjecateljskog dana.

Nakon uvodnih riječi, osnovna i srednja škola su se razdvojile i pristupile pisanom dijelu natjecanja – testu, na kojem su učenici pojedinačno pokazali koliko su naučili. Maksimalan broj bodova ostvarile su učenice Paula Sremić i Ana Marija Bradić, za što su posebno pohvaljene i nagrađene.

Nakon ispita učenici su se skupili u svoje ekipe te rješavali zadatke nazvane tombola, a nakon toga po pet prvoplasiranih ekipa pristupilo je usmenom dijelu natjecanja – milijunaku. Poredak nakon pismenog djela nije se puno promijenio te su na tronu našle OŠ Dragutina Tadijanovića iz Zagreba i Gimnazija Velika Gorica, druga mjesta osvojili su OŠ Sesvete i Gimnazija Karlovac, a na trećim mjestima našle su se OŠ Đure Prejca iz Desinića i XV. gimnazija iz Zagreba

Pobjednike je proglasila predstojnica Ureda za vjeronauk prof. dr. sc. Valentina Blaženka Mandarić, a nagrade je uručio pomoćni biskup mons. Ivan Šaško.

Prigodne darove dobili su svi učenici i mentori, a najboljih šest ekipa Zagrebačka nadbiskupija nagradit će tradicionalnim nagradnim ljetovanjem u Domu sv. Martina na Malom Lošinju.

Na dodjeli nagrada biskup je nazočnima uputio nekoliko prigodnih riječi i prenio pozdrave kardinala Josipa Bozanića.

– Bez obzira na ljudsku grešnost, povijest Crkve je prije svega povijest svetaca i svetica, poznatih i nepoznatih. Svetost je ljepota i životna snaga Crkve, jer je po svetosti najlakše prepoznati Božju prisutnost. Ne samo među nama vjernicima, nego svugdje po svijetu – poručio je biskup Šaško te dodao da stečena iskustva i znanja odnesu u svoje škole i prenesu ostalim učenicima.

 

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Dio Gorice ostaje bez vode! Provjerite jeste li među ulicama na popisu

U utorak, 16. lipnja, bit će privremeno obustavljena opskrba...

Vlada potvrdila! Evo kolike će biti nove cijene goriva

Vlada Republike Hrvatske na današnjoj je telefonskoj sjednici donijela...

Više od 1150 umirovljenika stiglo u zaprešIć! Održan najveći sportski susret seniora u Hrvatskoj

U Zaprešiću su održani 31. županijski sportski susreti umirovljenika...

Održan 4. memorijalni turnir Franjo Anić u Novom Čiču

U nedjelju 14. lipnja na igralištu organizatora Dinama Hidrel...