Naslovnica Vijesti Turopoljski skauti sudjelovat će u pošumljavanju Dalmacije

Turopoljski skauti sudjelovat će u pošumljavanju Dalmacije

0
21.10.2017. Velika Gorica - 25 godina Turopoljske udruge skauta "Tur". Foto: Anes Šuvalić/Cityportal.hr

Projekt pošumljavanja opožarenih područja Dalmacije „Boranka“ najveća je volonterska akcija ove vrste. Projekt je pokrenuo Savez izviđača Hrvatske, a cilj im je tijekom jeseni uključiti tisuće volontera u ovu hvalevrijednu akciju. U volontiranju bi, osim izviđača, sudjelovale i brojne druge udruge i institucije, uključilo bi se učenike i studente, planinare, sportske klubove, branitelje, volontere Crvenog križa i HGSS-a, članove lokalnih DVD-ova kao i sve ostale zainteresirane građane i organizacije.

Akciji su se odlučili odazvati i članovi Turopoljske udruge skauta „TUR“, koji ovog vikenda kreću put Dalmacije.

„U subotu odlazimo na Mosor. Sudjelovat ćemo u pošumljavanju opožarenog područja i cilj nam je u suradnji s našim prijateljima iz novoosnovane Udruge izviđača Okić zasaditi tisuću sadnica. Iz Gorice nas odlazi 60, uglavnom izviđača. Pridružili su nam se i neki roditelji te članovi obitelji, svi žele dati svoj doprinos da Hrvatska opet bude zelena, odnosno da požarom opustošena područja ponovno zazelenimo i učinimo ih plućima Hrvatske“, rekao nam je Alen Konjević, predsjednik Turopoljske udruge skauta „TUR“.

RVG
Live • 88.6 FM
Exit mobile version