Gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar primio je danas Luku Azinovića, maturanta Gimnazija Velika Gorica, povodom njegovog uspjeha na Međunarodnoj filozofskoj olimpijadi održanoj u Varšavi od 14. do 17. svibnja 2026. godine.
Azinović je na natjecanju, koje je okupilo stotinjak sudionika iz cijelog svijeta, osvojio četvrto mjesto, čime se svrstao među najuspješnije mlade sudionike ovogodišnjeg izdanja olimpijade, čija je ovogodišnja tema bila “Sloboda i razum”.
“Bravo Luka i sretno u daljnjem školovanju i budućim postignućima”, poručio je gradonačelnik.
