Na jučer održanim unutarstranačkim izborima Hrvatske demokratske zajednice, Davor Božinović izabran je za predsjednika županijske organizacije HDZ-a Zagrebačke županije, dok je gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar izabran za dopredsjednika.
Između dva HDZ-ovca postoji sinergija i neupitno dobri odnosi, što je temelj za zajednički stranački rad.

-Od srca zahvaljujem svim članicama i članovima HDZ Zagrebačke županije koji su sudjelovali u unutarstranačkom izbornom procesu te time doprinijeli daljnjoj demokratizaciji i jačanju naše stranke na svim razinama. Zajedno s potpredsjednicima Krešimirom Ačkarom, Matom Čičkom, Javorom Bojanom Lešom i Željkom Turkom, već od sutra krećemo u osnaživanje i razvijanje stranke u našoj Zagrebačkoj županiji. Naš glavni cilj ostaje jasan: provođenje odgovorne politike upravljanja HDZ-om Zagrebačke županije, utemeljene na iskustvu, povjerenju i zajedničkom boljitku – poručio je Božinović.

U županiji je tako, došlo do promjena na čelnim pozicijama, dok su u Velikoj Gorici, članovi stranke potvrdili dosadašnje vodstvo, bez promjena.
Gradskoj organizaciji je i dalje na čelu Krešimir Ačkar kojem je ovo peti mandat na predsjedničkom mjestu, s dopredsjednicima Ivanom Rakom, Juricom Mihaljem i Tomislavom Lukšićem.

Za ostale stranačke funkcije članovi će biti birani na izbornim skupštinama, budući da su ovi izbori bili za čelna mjesta i to na principu jedan član – jedan glas.
