HEP-Toplinarstvo prelazi na ljetni režim: grijanje se gasi za 130 tisuća korisnika

Datum:

Od sutra, HEP-Toplinarstvo, počinje s prilagodbom toplinskih podstanica na ljetni način rada, čime se formalno zaključuje ogrjevna sezona 2025./2026. za oko 130.000 korisnika priključenih na sustave u Zagrebu, Osijeku, Sisku, Velikoj Gorici, Samoboru i Zaprešiću.

Prelazak sustava na novi režim provodit će se postupno, a za završetak svih tehničkih podešavanja predviđena su približno tri dana. Završetak grijanja označava ulazak u razdoblje u kojem se sustav više ne koristi za opskrbu toplinskom energijom u uobičajenom režimu, već prelazi u ljetnu regulaciju rada.

Razdoblje bez grijanja otvara mogućnost radova u zgradama

Do početka rujna 2026. traje razdoblje izvan ogrjevne sezone, u kojem vlasnici i korisnici mogu izvoditi zahvate na unutarnjim instalacijama grijanja u stanovima i poslovnim prostorima.

Prije početka bilo kakvih radova potrebno je kontaktirati predstavnika suvlasnika ili upravitelja zgrade kako bi se preko HEP-Toplinarstva organiziralo pražnjenje pogonske vode iz sustava. Iz tvrtke pritom upozoravaju da je važno da se stanari unutar jedne zgrade usklade oko termina izvođenja radova, kako bi se izbjeglo ponavljanje istog postupka pražnjenja i ponovnog punjenja sustava.

Pripreme za novu sezonu od sredine rujna

Službeni početak spremnosti za ogrjevnu sezonu 2026./2027. predviđen je za 15. rujna 2026. godine. Aktivacija grijanja u novoj sezoni ovisit će o stvarnim vremenskim uvjetima, odnosno o temperaturama i potrebi za isporukom toplinske energije.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

FOTO RCK Održana radionica za odrasle – Uvod u 3D svijet

RCK Industrija 4.0 organizirala je dvodnevnu besplatnu, praktičnu radionicu...

Učenici OŠ Nikole Hribara uskoro će surađivati s vršnjacima iz Europe, odobren novi Erasmus+ projekt

Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren je novi Erasmus+ projekt...

Tako to radi naš Ante…

Jedna i pol utakmica bila je potrebna izborniku Zlatku...

Zagrebačka županija osvojila europsku nagradu za održivi turizam

Nagrada potvrđuje uspješan razvoj održivog turizma u Zagrebačkoj županiji te njezinu prepoznatljivost među europskim destinacijama koje turizam razvijaju na dobrobit lokalne zajednice i gospodarstva.