JASTREBARSKO DOBIVA NOVU OBILAZNICU Potpisan ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura, radovi počinju na jesen

Datum:

Potpisan je ugovor vrijedan 16,5 milijuna eura za izgradnju obilaznice Volavje – Petrovina, jednog od najvećih cestovnih projekata na području Jastrebarskog.

Radovi počinju na jesen, trajat će dvije i pol godine, a nova prometnica duga više od deset kilometara izmjestit će tranzitni promet iz dvaju naselja te povećati sigurnost svih sudionika u prometu.

Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je u Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture. Projekt je vrijedan oko 16,5 milijuna eura, pri čemu se 85 % financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj, a preostalih 15 % iz državnog proračuna.

Više sigurnosti i manje gužvi

Projekt obuhvaća izgradnju obilaznica Volavja i Petrovine te nove županijske ceste ukupne duljine 10.445 metara. Time će se promet izmjestiti iz središta naselja, čime će se povećati sigurnost, poboljšati uvjeti za javni prijevoz i smanjiti utjecaj prometa na svakodnevni život stanovnika.

Ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković istaknuo je da će projekt donijeti sigurniji promet tijekom cijele godine, manje opterećenje za okoliš i bolju kvalitetu života lokalnog stanovništva.

Foto: Županijska uprava za ceste Zagrebačke županije

Ravnatelj Županijske uprave za ceste Tomislav Landeka naglasio je da je potpisivanju ugovora prethodilo više godina priprema, izrade projektne dokumentacije i rješavanja imovinsko-pravnih odnosa na više od tisuću čestica.

Najavljene i nove obilaznice

Potpisivanju ugovora nazočio je i zamjenik župana Damir Tomljenović, koji je istaknuo da su uz ovaj projekt osigurana i dodatna sredstva za rekonstrukciju postojećih te izgradnju novih prometnica u sklopu projekta pruge Dugo Selo – Novska. Podsjetio je i na velika ulaganja u obnovu prometne infrastrukture nakon potresa.

Gradonačelnik Jastrebarskog Zvonimir Novosel poručio je da će nova obilaznica značajno unaprijediti promet i sigurnost građana.

Govoreći o daljnjem razvoju cestovne mreže, ministar Butković rekao je da je naglasak sada na izgradnji brzih cesta i obilaznica koje rasterećuju prometna uska grla, dok je potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović najavio i planove za nove obilaznice na području Dugog Sela i Ivanić-Grada.

Božinović je pritom istaknuo kako razvoj gospodarstva i rast broja vozila zahtijevaju nova infrastrukturna rješenja koja će povećati protočnost prometa i kvalitetu života građana.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa
Zagrebačkom županijom.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

StartupVG otvorio prijave za svoje programe! Nova prilika za poduzetnike iz Velike Gorice

StartupVG otvorio je prijave za svoje programe podrške namijenjene...

U Jastrebarskom predstavljen novi model civilne službe – obuka kreće u kolovozu

U Jastrebarskom je danas predstavljen program civilne službe i...

Udruga koja stoji iza akcija čišćenja na Čiču – „Želimo vratiti stari sjaj jezera“

Razgovarala: Gianna Kotroman Jezero Čiče posljednje tri godine ponovno okuplja...

Konkurencija na aparatima, poker pojačanja stigao u Gradiće!

U dvije sezone zaredom nogometaši Gradića su ispadali iz...