Korak ka cilju! Nogometni kamp u Gorici dobio građevinsku dozvolu

Datum:

Gradonačelnik Krešimir Ačkar danas je objavio kako je HNS dobio građevinsku dozvolu za gradnju nogometnog kampa u Velikoj Gorici čime je stvaren važan preduvjet za daljnji razvoj ovog strateškog projekta Saveza.

– Nogometni kamp u Velikoj Gorici upravo je dobio građevinsku dozvolu! Uskoro kreće i sama izgradnja kampa. Hvala svima koji su već do sada odradili ogroman posao na ovom povijesnom projektu. Naš grad postaje dom hrvatskog nogometa – poručio je gradonačelnik Ačkar.

Tim povodom, stiglo je i službeno priopćenje iz HNS-a.

Nakon što je u svibnju izdana lokacijska dozvola, Hrvatski nogometni savez pripremio je dokumentaciju i zatražio od grada Velike Gorice izdavanje građevinske dozvole, kojom su obuhvaćeni standardi sigurnosti, materijala i gradnje. Utvrđeno je kako je glavni projekt napravljen u skladu sa svim propisima i uvjetima koje građevina mora ispunjavati te su tako ispunjeni svi preduvjeti za početak gradnje.

– Dobivanje građevinske dozvole značajan je korak prema ostvarenju našeg strateškog cilja – izgradnji kampa Hrvatskog nogometnog saveza. Raduje me što smo ovime okončali najveći dio onoga što možemo nazvati ‘papirologijom’, koja je u ovako kompleksnom projektu vrlo zahtjevna, pa zahvaljujem svima koji su sa strane HNS-a odradili veliki posao, gradonačelniku Krešimiru Ačkaru na podršci i gradu Velikoj Gorici na pozitivnom rješenju. Drago mi je što držimo zacrtani tempo te se radujem početku radova u 2025. godini, kada ćemo vidjeti konkretne obrise kampa kojeg hrvatski nogomet sanja od svoje samostalnosti –  izjavio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

Foto: Gradit/HNS

Nakon pravomoćnosti građevinske dozvole, Hrvatski nogometni savez raspisat će natječaj za izvođača radova, a nakon odabira istoga, početkom 2025. godine očekuje se uvođenje izvođača u posao te početak radova.

– Uložili smo puno truda u izradu glavnog projekta te nas stoga raduje izdana građevinska dozvola koja označava ključni korak prema početku radova na kampu HNS-a. Pritom želim zahvaliti svim kolegama koji su radili na glavnom projektu, kao i rukovodstvu Saveza na čelu s predsjednikom Kustićem na velikoj podršci iz koje je razvidno kako je izgradnja kampa postavljena kao strateški prioritet Saveza. To nas obvezuje da nastavimo u istom tempu i da početkom iduće godine krenemo s gradnjom – izjavila je voditeljica infrastrukture u HNS-u, Andrea Dokuš.

Foto: Gradit/HNS
Foto: Gradit/HNS

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

DALLAS U ZNAKU VATRENIH: Navijačka groznica raste iz sata u sat

Svjetsko nogometno prvenstvo u SAD-u provlači se u posljednjih...

Novi predsjednik GSV-a preuzeo dužnost, u fokusu obrazovanje za poslove budućnosti

Tugomir Križanić iz Nezavisnog hrvatskog sindikata jednoglasno je izabran...

Predstavljen projekt LoRIS: Velika Gorica jača otpornost na klimatske rizike

"Svijet ne možemo promijeniti, ali možemo pomoći da lokalna zajednica bude otpornija u kontekstu prilagodbe klimatskih promjenama“.

Jeste li ovih dana dobili kaznu preko poruke? Evo što kažu iz policije

Iz PU Zagrebačke upozoravaju građane na novu prijevaru koja...