Most preko Save povezat će Zaprešić i Svetu Nedelju

Datum:

Oleg Butković, ministar mora, prometa i infrastrukture, i Tomislav Landeka, ravnatelj Županijske uprave za ceste Zagrebačke županije potpisali su u Zaprešiću Sporazum o izradi Studije izvedivosti s analizom troškova i koristi za gradnju prometnice “Bestovje-most na Savi (Podsused) – Zaprešić”.

Radi se o novoj županijskoj cesti koja će mostom preko Save povezati Svetu Nedelju i Zaprešić te se nadovezati na buduću istočnu obilaznicu Zaprešića. Ukupna duljina buduće županijske ceste iznosit će oko 7700 metara. Osim mosta preko Save, denivelirat će se prijelaz preko željezničke pruge i sagraditi vijadukt prema Bestovju.

– Izgradnjom obilaznice skratit će se vrijeme putovanja između ova dva grada. Uz nju će se otvoriti i nove poslovne zone, a time i nova radna mjesta – rekao je Landeka.

Ministar Butković je rekao da će glavni projekt za gradnju ove prometnice biti izrađen do kraja 2021. i da će se ona graditi sredstvima europskih fondova. Za gradonačelnika Zaprešića Željka Turka nova prometnica znači i otvaranje nove poslovne zone u Novim dvorima.

Potpisivanju sporazuma prisustvovao je i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

DALLAS U ZNAKU VATRENIH: Navijačka groznica raste iz sata u sat

Svjetsko nogometno prvenstvo u SAD-u provlači se u posljednjih...

Novi predsjednik GSV-a preuzeo dužnost, u fokusu obrazovanje za poslove budućnosti

Tugomir Križanić iz Nezavisnog hrvatskog sindikata jednoglasno je izabran...

Predstavljen projekt LoRIS: Velika Gorica jača otpornost na klimatske rizike

"Svijet ne možemo promijeniti, ali možemo pomoći da lokalna zajednica bude otpornija u kontekstu prilagodbe klimatskih promjenama“.

Jeste li ovih dana dobili kaznu preko poruke? Evo što kažu iz policije

Iz PU Zagrebačke upozoravaju građane na novu prijevaru koja...