Ne bacajte – dođite: Buvljak i razgovor o tekstilnom otpadu

Datum:

U Velikoj Gorici 21. travnja održat će se događanje posvećeno održivosti i odgovornom upravljanju tekstilnim otpadom.

Program pod nazivom „Second Chance – priča o tekstilnom otpadu i donatorski buvljak“ održat će se od 17 do 19 sati na adresi Ul. kralja Stjepana Tomaševića 21. Cilj inicijative je otvoriti pitanje sve većeg problema tekstilnog otpada te potaknuti građane na održivije obrasce ponašanja.

U prvom dijelu programa, od 17 do 18 sati, planirana je panel rasprava „Od ormara do otpada: priča o tekstilu koji bacamo“. U raspravi će sudjelovati predstavnici obrazovnih institucija, javnih poduzeća i razvojnih organizacija, a fokus će biti na uzrocima nastanka tekstilnog otpada, mogućnostima njegove redukcije te važnosti usvajanja održivih navika.

Nakon panela slijedi donatorski buvljak, zamišljen kao konkretan korak prema ponovnoj uporabi tekstila. Posjetitelji će imati priliku sudjelovati u razmjeni i kupnji odjeće, pri čemu će sav prikupljeni novac biti namijenjen u humanitarne svrhe.

Događanje objedinjuje edukativni, društveno odgovorni i humanitarni segment, s ciljem podizanja svijesti o održivosti i odgovornom upravljanju resursima. Organizatori pozivaju zainteresirane da, u skladu s mogućnostima, podrže inicijativu dolaskom.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

DALLAS U ZNAKU VATRENIH: Navijačka groznica raste iz sata u sat

Svjetsko nogometno prvenstvo u SAD-u provlači se u posljednjih...

Novi predsjednik GSV-a preuzeo dužnost, u fokusu obrazovanje za poslove budućnosti

Tugomir Križanić iz Nezavisnog hrvatskog sindikata jednoglasno je izabran...

Predstavljen projekt LoRIS: Velika Gorica jača otpornost na klimatske rizike

"Svijet ne možemo promijeniti, ali možemo pomoći da lokalna zajednica bude otpornija u kontekstu prilagodbe klimatskih promjenama“.

Jeste li ovih dana dobili kaznu preko poruke? Evo što kažu iz policije

Iz PU Zagrebačke upozoravaju građane na novu prijevaru koja...