Noć muzeja i u Galeriji Galženica: Izložba fotografkinje Sare Pukanić

Datum:

Ovogodišnjoj Noći muzeja, priključila se i Galerija Galženica s izložbom mlade fotografkinje Sare Pukanić, studentice diplomskog studija fotografije pri Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu.

Izložba naziva ”Toga su dana svi u kući bili sretni” donosi tri serije analognih fotografija (Jedna za dušu, 2019.; Roza, 2020.; Oni i ja, 2021.) koje obilježava intimistički pristup obiteljskom naslijeđu, sjećanje na preminule članove obitelji i ispitivanje fragmentarnosti vlastita identiteta. Svaka je serija jedan „čin“ priče o gubitku, bliskosti, nedovršenosti i čežnji, ali u cjelini funkcioniraju kao prolog za budućnost – ističu iz Galerije.

Otvorenje izložbe je sutra u 19 sati, a kao popratni program izložbe, u četvrtak, 17. veljače, u Galeriji Galženica, održat će se i razgovor s umjetnicom kojeg će moderirati kustosica izložbe Jozefina Ćurković. Izložbu ćete moći razgledati do 4. ožujka.

Podijeli objavu:

Popularno

Moglo bi vam se svidjeti
Povezano

Petrovo u Šiljakovini – jubilarni 30. folklorni susreti, nogomet i večernja zabava

U subotu, 28. lipnja, mještani Šiljakovine će obilježiti Petrovo,...

Zamke ljetnog odmora

Za ugodno ljeto, priprema je dio posla kako bi to vrijeme bilo što bezbrižnije.

Novo lice na desnom boku: Filip Braut došao naslijediti Trontelja

Dugo je trajala neizvjesnost po pitanju statusa sjajnog Slovenca...

Kontejneri za glomazni otpad nisu za sve! VG Čistoća upozorava na zlouporabe

Samo dosljednim poštivanjem pravila možemo osigurati urednost javnih površina i dugoročno funkcionalan sustav zbrinjavanja otpada u gradu.